Obrazek użytkownika Centrum Edukacji Obywatelskiej

Witamy Was w Nowym Roku! :)

Rok 2019 obfitował w mnóstwo wydarzeń i dużo Waszej pracy - spotkaliśmy się na Inauguracji, przeprowadziliście diagnozy Waszych szkół, stworzyliście plan działania i….pierwsze, wspaniałe relacje za Wami - wielkie gratulacje! :) Możecie być z siebie dumni!

1. Co dalej?

Bardzo dziękujemy za Wasze inspirujące działania - cieszymy się, że powoli zmieniacie swoje szkoły z nami i widzicie efekty swojego wysiłku. Jeśli nie jesteście pewni, czy Wasze relacje zostały zaakceptowane przez mentorów, zajrzyjcie raz jeszcze na platformę → szkolademokracji2019.ceo.org.pl, zobaczcie status, przeczytajcie komentarz i jeśli macie coś do poprawienia, prosimy o uzupełnienie tego do 31 stycznia 2020.

Nowy Rok to często nowa energia do pracy i nowe postanowienia. Mamy nadzieję, że wracacie po przerwie właśnie w pełni sił, bo czeka na Was do podjęcia kolejne wyzwanie!

2. Czas na drugą relację!

Czas zajrzeć do Waszych planów działania (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście) i zabrać się za następne działanie! Do 31 stycznia 2020 czekamy na relację z drugiego, wybranego wyzwania z kolejnego obszaru! Jeśli potrzebujecie rady lub macie jakieś trudności, nie wahajcie się zapytać swojego mentora na każdym etapie działania - oni po to są! :) Powodzenia!

3. Wizyty mentorskie w szkołach

Szansą na konsultacje odnośnie konkretnych wyzwań lub ich elementów jest wizyta mentora w Waszej szkole, czyli spotkanie z zespołem projektowym. Dzięki niej możecie porozmawiać z mentorem o planowanych wyzwaniach i/lub pokazać mu, co już zrobiliście.

UWAGA! W spotkaniu obowiązkowo muszą wziąć udział wszyscy uczniowie i uczennice, którzy wypełnili formularz - są uczestnikami projektu. Jest to obowiązkowy wymóg projektowy.

Pierwsze wizyty już za nami! Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, umówicie Wasz termin wizyty z mentorem już dziś. :)

4. Szkolenia liderskie dla uczestników w Szkole Demokracji

Kolejnym elementem Szkoły Demokracji są szkolenia liderskie dla uczniów i uczennic. Będą one odbywały się w różnych lokalizacjach w całej Polsce. Każdy uczestnik powinien wziąć udział w 3 z 5 możliwych tematów szkoleniowych. Więcej o tematach szkoleń możecie przeczytać tutaj → Przeczytaj więcej o szkoleniach

Abyśmy mogli dostosować szkolenia do Waszych potrzeb i możliwości, prosimy Was o wypełnienie formularza-ankiety dotyczącej preferencji odnośnie szkoleń. Zbierzcie w swoich zespołach Wasze preferencje i jako zespół wypełnijcie ankietę. Jeśli macie jakieś trudności, uwagi, również prosimy o wpisanie ich do formularza. Link do formularza dostępny jest tutaj:

Wypełnij formularz-ankietę dotyczącą szkoleń

Prosimy o wypełnienie formularzy do 31 stycznia, co pozwoli nam lepiej zaplanować szkolenia dla Was.

5. Super relacje Szkoły Demokracji

Oto garść inspirujących relacji z Waszych szkół!

Świetny przykład wyborów przeprowadzonych w demokratyczny sposób znajdziecie w SP z Jastrzębia >> KLIK

Chcecie zmienić Regulamin Samorządu Uczniowskiego i nie wiecie jak? Warto zajrzeć do relacji SP w Bobach Kolonii! >> TUTAJ

SP nr 45 w Bytomiu ma receptę na świetną komunikację na linii władze SU-uczniowie - zobaczcie, jak wprowadzili i dbają o skrzynkę pomysłów tak, że pęka w szwach i co mają z tym wspólnego pierogi. ;) >> ZOBACZ!

​6. Przydatne materiały

Regulamin jest bardzo istotnym elementem dla samorządu uczniowskiego. To podstawa prawna jego działania, dlatego warto go znać i przestrzegać oraz dbać o to, by był aktualny. Jeśli jeszcze nie znacie swojego regulaminu, najwyższy czas, by to zmienić! :)

Może zapisy, które się w nim znajdują potrzebują nieco odświeżenia i aktualizacji? Więcej o tym, jak napisać regulamin SU, znajdziecie w naszych materiałach: JAK NAPISAĆ REGULAMIN SU?

7. #szkolademokracji

Zachęcamy do dzielenia się zdjęciami w mediach społecznościowych (facebook, intagram) i oznaczania ich hasztagiem #szkolademokracji. Dzięki temu będziecie mogli zobaczyć, co dzieje się w innych szkołach i obserwować działania osób, które poznaliście podczas październikowej inauguracji projektu.