Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu
Super Relacja: 
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?: 
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Wybraliśmy skrzynkę: każdy uczeń: pewny siebie, nieśmiały, pierwszak czy ósmoklasista może zgłosić swój pomysł! Na tablicy ogłoszeń odpowiadamy na pomysły, najciekawsze staramy się zrealizować! Zrobiliśmy plakaty informujące o skrzynkach w szkole! Plakaty wiszą obok skrzynek w kluczowych miejscach, informację puściliśmy także librusem oraz szkolnym instagramem! Tworzenie plakatów tak nam się spodobało, że zrobiliśmy od razu plakaty z życzeniami świątecznymi od Samorządu!!! Teraz plakaty będą z nami na stałe: walentynki, dyskoteki, kto by pomyslał, że to takie proste, a wygląda tak profesjonalnie! Skrzynkę sprawdzamy w każdy czwartek, ale pomysłów jest tak dużo, że musimy często oprózniać już we wtorek! Nie wszystkie pomysły mozna zrealizować np: brak matematyki w szkole, ale pojawiają się ciekawe pomysły: pierogi szkolne na stołówce - szczególnie ruskie!, kółko teatralne, prośba o telefony na przerwach - z tym udamy się do Dyrekcji Szkoły! 

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Poza zespołem osoby z Samorządu z budynku A oraz B,które  nie mają 14 lat i nie mogli brać oficjalnie udziału, opiekun Samorządu, Pan Konserwator, jeden rodzic (wiercenie).

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Przywiercenie skrzynek - miejsce takie, aby nikt nie uderzył głową no i wiercenie kołków - kręcił jeden tata, od razu niektórzy wyszli z sal, nie była to bułka z masłem, ale daliśmy radę!

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 
Ilość pytań i pomysłów nas przerosła :) Sprawdzamy skrzynkę dwa razy w tygodniu, chyba uczniowie poczuli, że ich głos jest ważny - dostajemy prośby: załatwcie pokój z play station4 z dopiskiem "z góry dziękuję" (wierzą w nas), ale też bardziej realne: przerwy z telefonami, więcej konkursów, bal wiosenny itp.
Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Drogi Zespole!

Świetnie Wam poszło!  Udało Wam się stworzyć działające narzędzie do komunikacji z uczniami, z którego oni korzystają - i to jak! Jak zauważyliście - skrzynka jest dobrym narzędziem, bo daje szansę każdej osobie, nawet nieśmiałej na przedstawienie swoich potrzeb i pomysłów. Zamontowaliście ją i zadbaliście o poinformowanie uczniów o jej istnieniu, używając do tego wielu dróg komunikacji, co jest wielkim plusem - dzięki temu wiadomość o nowym środku komunikacji mogła dotrzeć do wszystkich uczniów!

Cieszę się ogromnie, że takim radosnym odkryciem jest dla Was tworzenie plakatów - tutaj również doceniam wizualną stronę Waszej pracy! Dość niedostrzegana, a bardzo ważna jest estetyka, zatem wspaniale, że znaleźliście Wasz prosty i ładny sposób na informowanie uczniów plakatami. :) Dobrze zrobiony plakat z pewnością zwróci lepiej uwagę uczniów i będzie atrakcyjnym ogłoszeniem czy zaproszeniem do jakiejś aktywności, a otoczenie szkolne będzie piękniej wyglądać. 

Wielkie brawa, że zadbaliście o najważniejsze rzeczy w tworzeniu skrzynki pomysłów, a mianowicie - dobre poinformowanie uczniów o jej utworzeniu, stały termin sprawdzania skrzynki oraz jasny sposób odpowiedzi na komunikaty (na tablicy)! Dostrzegam i bardzo doceniam, że ustaliliście stały dzień sprawdzania - dzięki temu uczniówie wiedzą, że skrzynka jest stale sprawdzana i jest sens wrzucać do niej kolejne propozycje. To co jest kluczowe i stanowi wisienkę na torcie to obustronność komunikacji, o którą mistrzowsko zadbaliście! Odpowiedzi na tablicy ogłoszeń na konkretne propozycje to strzał w 10! Dzięki temu uczniowie widzą, że ich pomysły są brane pod uwagę, na poważnie i to podejście zaowocowało tak dużą ilością zgłoszeń! Niezmiernie cieszę się, że macie tak wiele propozycji w swojej skrzynce! Życze Wam wytrwałości w jej sprawdzaniu i realizowaniu pomysłów! Trzymam mocno kciuki - szczególnie za pierogi i kółko teatralne! ;) Dzięki za świetne fotki i Waszą mega pozytywną relację! Z radością ją czytałam i dodaję do wyróżnionych za Waszą pracę! 

Pozdrowienia i powodzenia w kolejnych działaniach!! Niech ten pozytywny duch Wam towarzyszy!