Obrazek użytkownika Anna Wuls

Drodzy uczestnicy Szkoły Demokracji,

Jesteśmy już po terminie trzeciej relacji, czyli już ponad połowa programu za nami! Doceniamy Waszą ogromną pracę, którą już wykonaliście! Zachęcamy, żebyście też zauważyli dotąd poczynione przez Was postępy i sukcesy - niech będą motorem do dalszych działań! Teraz jeszcze dwa wyzwania. Ślemy duże pokłady energii i zapału do ich realizacji! :)
Na Waszą kolejną (czwartą!) relację czekamy do 31 marca 2020 r.  Coraz więcej wyzwań z obszaru Działania uczniów i uczennic i pojawiają się pierwsze z Podejmowania decyzji i Uczenia się i nauczania. Czekamy na kolejne relacje! :)

Podsumowanie programu - znamy datę!
Zapraszamy Was serdecznie na podsumowanie programu, które odbędzie się 9 czerwca 2020 (wtorek) w Warszawie. Zapewniamy wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu! Czekamy na Was wszystkich - nauczycieli i uczestników - zespół projektowy! Zarezerwujcie zatem 9 czerwca na nasze spotkanie. Do zobaczenia! :)

Letnia Szkoła Demokracji - nadal czekamy na Wasze zgłoszenia!
Zapraszamy Was na Letnią Szkołę Demokracji! To okazja, by wziąć udział w 5-cio dniowych warsztatach rozwijających umiejętności liderskie pod okiem doświadczonych trenerów! Chcesz dowiedzieć się jak realizować własne inicjatywy w szkole i poza nią? To propozycja dla Ciebie! Kiedy? W dniach 27.06 - 2.07.2020 roku w Warszawie 

Warsztaty są przeznaczone TYLKO dla uczestników Szkoły Demokracji, czyli dla Was i są całkowicie BEZPŁATNE - zapewniamy nocleg i wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu! Mamy tylko 16 miejsc.

Jak się zgłosić?
Każdy chętny uczestnik zgłasza się sam. Zapisz się poprzez formularz dostępny TUTAJ.
Zgłoszenia do 25 marca 2020 r.!  Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności zdobyte w programie, to jest coś dla Ciebie! Zgłoś się już dziś!

Wizyty mentorskie w szkołach
Większość wizyt mentorskich za nami - mamy nadzieję, że był to owocny czas spotkania z mentorem, motywujący do dalszej pracy! 
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, umówicie Wasz termin wizyty z mentorem, podczas której będziecie mogli skonsultować swoje kolejne wyzwania.
UWAGA! W spotkaniu obowiązkowo muszą wziąć udział wszyscy uczniowie i uczennice, którzy wypełnili formularz i są uczestnikami projektu. Jest to obowiązkowy wymóg projektowy.


Super relacje Szkoły Demokracji
Coraz więcej Super Relacji - wielka radość! :) Trudno nam było wybrać tylko 3 z nich, więc zachęcamy Was, by wypatrywać swoich relacji również na naszym fanpage’u na Facebooku  i w kolejnych newsletterach!
Tym razem niezwykły przykład z SP 79 z Gdańska, gdzie zespół zgromadził aż 700 karteczek z opiniami uczniów! Czy wiecie jak za pomocą Drzewa Dobra i Zmiany przeprowadzić diagnozę potrzeb uczniów? Więcej w relacji! Z kolei dziewczyny z MOWu z Radzionkowa znalazły świetne sposoby na komunikację - skrzynkę pytań oraz ścianę wolnych wniosków, które poruszyły do działania resztę! Jeśli zaś zauważyliście, że podczas Waszych wyborów złamano demokratyczne zasady, weźcie przykład z SP nr 6 z Koszalina! Zorganizowali protest wyborczy i powtórzyli - brawo za odwagę i determinację. Inspirujący przykład poważnego traktowania wyborów! Zobaczcie sami!

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Radzionkowie 

Szkoła Podstawowa nr 79 w Gdańsku

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Narodowego Świeta Niepodległości w Koszalinie

#szkolademokracji
Zachęcamy do dzielenia się zdjęciami w mediach społecznościowych (facebook, instagram) i oznaczania ich hasztagiem #szkolademokracji. Dzięki temu będziecie mogli zobaczyć, co dzieje się w innych szkołach i obserwować inspirujące działania innych zespołów w Szkole Demokracji.