Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Władysława Sikorskiego w Sopocie
Super Relacja: 
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?: 
4. Robimy przegląd dotychczasowego regulaminu SU, dostosowujemy go do naszych potrzeb i aktualnej sytuacji w szkole. Regulamin zawiera zgodną z zasadami i procedurami demokratycznymi ordynację wyborczą.
Data ostatnich wyborów: 
czwartek, Października 10, 2019
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Zastanawialiśmy się jak zmodyfikować i uaktualnić obowiązujący regulamin Samorządu Uczniowskiego. Niestety po rozmowie z obecnym opiekunem SU oraz Dyrekcją okazało się, że nie ma do wglądu poprzedniego regulaminu. Nie mogliśmy zdobyć ani wersji elektronicznej, ani wersji papierowej. Przeszukaliśmy dokumenty szkolne, bibliotekę i okazało się, że nie mamy żadnego dokumentu, do którego moglibyśmy się odnieść. W związku z tym skorzystaliśmy z gotowego wzorca na stronie CEO. Po małej modyfiacji przesłaliśmy regulamin SU do wglądu Pani Dyektor i obecnmu opiekunowi SU. Oboje zaopiniowali pozywytywnie nasz nowy regulamin, dlatego mieliśmy zielone światło na przesłanie tekstu nowego regulaminu pozostałym członkom SU i przewodniczącym klas. Otrzymaliśmy odpowiedzi aprobujące ten regulamin, dlatego na radzie pedagogicznej Pani Dyrektor przedstawiła nasz nowy regulamin i został on pozytywnie zaopiniowany przez radę. Teraz planujemy, że kiedy wrócimy do szkoły we wrześniu, to na pierwszystm spotkaniu raz jeszczego go przeanalizujemy i przede wszystkim udostępnimy do wglądu wszystkim uczniom szkoły. 

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Tylko Dominik Sas i Dominik Żwirski wraz z opiekunem.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Przede wszystkim to, że nie mieliśmy żadnego wcześniejszego dokumentu, na którym moglibyśmy bazować i do którego się odnieść. 

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

W tym przypadku cieżko mówić o jakimkolwiek sukcesie, bo czujemy raczej rozczarowanie i niemoc. Jedynym pozytywem jest to, że sporo czasu spędziliśmy na konstruktywnych rozmowach na MTeams. Mam nadzieję, że dla wszystkich to będzie ważne doświadczenie

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Inne pliki związane z realizacją wyzwania: 
  1. 1. Regulamin su.docx (62KB)
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Drodzy,

dziękuję za wypełnienie sprawozdania. To co zrobiliście zasługuje na uznanie i podziw! Opracowaliście regulamin funkcjonowania samorządu uczniowksiego, który ułatwi pracę nie tylko Wam, ale również kolejnym szkolnym aktywistom i aktywistkom. Gratuluję Wam bardzo dobrze wykonanego wyzwania, jak również przeprowadzonych konsultacji związanych z opracowaniem regulaminu SU. Trzymam za Was kciuki!