Obrazek użytkownika Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach
Które wyzwanie z obszaru "Komunikacja i media" wybraliście do realizacji?: 
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

W związku z dużym naborem w tym roku szkolnym do naszego LO, postanowiliśmy na wzmocnienie komunikacji dzięki stronie facebookowej szkoły. Od września jesteśmy moderatorami fanpege naszego Liceum. Zamieszczamy na tej stronie najwazniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły, mozemy sie pochwalić juz 1375 polubieniami. Utowrzone zostało także szkolne Radio Węzeł, którym opiekują się uczniowie klas I matematycznej i humanistycznej (koło medialne). W radio głosimy najważniejsze komunikaty dotyczace naszej społeczności szkolnej. Informujemy społeczność szkolną o planowanych imprezach szkolnych prowadzonych przez SU, kwesta, dziłalność charytatywna, zbiórka żywności, skrócone lekcje, zebrania SU (komunikat przypominający!), w Radio informowaliśmy o wynikach prawyborów parlamentarnych przeprowadzonych w naszym LO. Dużym ułatwieniem w komunikacji jest także nasz mobidziennik, który także jest dobrym medium pomiędzy nami, Radą Pedagogiczną, Dyrektorem szkoły.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Dużą pomocą w reaktywowaniu strony facebookowej naszego LO był pan prof. Krzysztof Dusik, nasz nauczyciel historii i wos. Zgodę na reakywowanie szkolnego facebooka udzieliła nam także pani Dyrektor Grażyna Mojżesz-Wlazły. Rada Pedagogiczna pozytywnie przychyliła się także do naszego wniosku, byśmy z ramienia SU przejeli moderację tej strony. Jeśli chodzi o szkolne Radio Węzeł, to tutaj z pomocą przyszli nasi koledzy z I klasy matematycznej, którzy zajęli się obsługą techniczna uruchomieniu po 8 latach ponownie szkolnego Radia. Wszelkie komunikaty w Radio głoszone są przez nasze koleżanki z szkolnego koła dziennikarskiego z I i II klasy humanistycznej.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Ku naszemu zaskoczeniu nie napotkaliśmy większych przeszkód. Połączyła nas determinacja do osiągnięcia wspólnego celu. Jedyną trudnością było sprawne odpowiadanie na pytania i komentarze naszego fanpage.Dużym wyzwaniem dla nas młodych była reaktywacja szkolnego radia. Poprosiliśmy Radę Rodziców o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Musieliśmy zainwestować w nowe okablowanie, mikrofony i 5 nowych głośników. Rada Rodziców wraz z Dyrektorem wsparli nas, i dofinansowali nam nasz pomysł. Dużym wyzwaniem ale i dobrą szkołą dla nas jest przygotowanie, redagowanie informacji, które szkolne koło dziennikarskie. W przyszłości, z racji nowego profilu dziennikarskiego, który zostanie uruchomiony w roku szkolnym 2020/2021, chcemy przekazać pałęczkę właśnie naszym młodszym kolegom i koleżankom z tego profilu.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 
Dużym sukcesem jest ilość polubień naszego profilu szkoły, 1375 . Poprzez utworzenie tego profilu nawiązaliśmy kontakt z absolwentami naszej szkoły sprzed 10, 24, 42 lat. Zorganizowaliśmy także spotkanie z nimi, i ustaliliśmy, że utworzony zostanie profil szkoły Absolwentów i przyjaciół szkoły. Spotkanie pozwoliło nam nie tylko się poznać ale także zobaczyć jak szkoła funkcjonowała przed laty. Dużym sukcesem dla nas jest fakt, że sporo kandydatów pyta o ofertę szkoły na przyszły rok szkolny, zwłaszcza wspomniana wyżej informacja uruchomienia pierwszego w naszym powiecie, profilu dziennikarskiego. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych szkół średnich w regionie.
Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Linki związane z realizacją wyzwania: 
https://www.facebook.com/dabrowskakety/
Dodatkowe informacje: 

W ramach tego wyzwania realizowaliśmy także inne działanie. Postanowiliśmy usprawnić komunikację między Samorządem a Dyrekcją naszego Liceum. Postanowiliśmy zaprosić panią Dyrektora Grażynę Mojżesz-Wlazły na cotygodniowe spotkanie SU. Z naszej strony zadeklarowaliśmy pełną współpracę. W tym celu zaproponowaliśmy comiesięczne spotkania. Pani Dyrektor przystała na naszą propozycję. Zaprosiła przedstawicieli samorządu na spotkanie, podczas którego ustaliliśmy termin spotkań na każdy pierwszy czwartek miesiąca na godz. 14:30 w gabinecie dyrekcji. W spotkaniach uczestniczyły także druga pani wicedyrektor oraz opiekunki samorządu. Podczas spotkań relacjonowaliśmy nasze działania, przedstawialiśmy własne propozycje dotyczące akcji "Świąteczna paczka". Projekt stałego terminu komunikacji z dyrekcją okazał się być bezcenny. Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne służy dobrą radą. Poczuliśmy się partnerami w rozmowie oraz otrzymaliśmy i otrzymujemy duze wparcie do działania. Wiemy, że przez takie gesty mamy pewność, ze nasz głos, ludzi młodych w naszej szkole się liczy.

Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

 

Gratuluje i akcepruje :)

Sylwia 

Komentarze

Zmiany naniesione. Pozdrawiamy, Zespół PZ nr 9 w Kętach.