Obrazek użytkownika Michał Tragarz

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych to doskonała szansa na spotkanie się osób młodych i dorosłych z całej Polski. To okazja do podzielenia się doświadczeniami, pomysłami i inspiracjami dotyczącymi przeróżnych działań realizowanych w ramach szkolnej przestrzeni. Z jednej strony spotkacie tam uczniów i uczennice, którym „chce się chcieć”. Z drugiej strony – nauczycieli i nauczycielki - osoby wspierające i inspirujące młodych w ich codziennych dążeniach.

Tegoroczna edycja odbędzie się we wtorek 12 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie.

Chcemy, aby wydarzenie było miejscem wymiany doświadczeń i rozmowy o efektach działań realizowanych w ciągu ostatniego roku przez uczniów i uczennice w ramach programów CEO. W całości udział weźmie blisko 350 osób, w tym osoby zajmujące się na co dzień edukacją i działaniami społecznymi od strony eksperckiej i animacyjnej.

Chcemy, abyście wyciągnęli z tego spotkania jak najwięcej dla siebie. Dlatego odpowiadając na Wasze potrzeby w tym roku proponujemy Wam atrakcyjną formułę warsztatową, odchodząc od dotychczasowej formy targów.

Chcemy oddać przestrzeń młodzieży i dzięki jej zaangażowaniu stworzyć coś wspólnie – podsumowanie dotychczasowych działań oraz efekty prac powstałych podczas warsztatów w ramach OPPM.

Jeśli więc Wasza grupa brała udział w jednym z programów CEO, w roku szkolnym 2017/2018 to nie czekajcie, tylko wypełnijcie FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do 7 maja!

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Zespoły składające się z 4 uczniów/uczennic wraz z opiekunką/opiekunem grupy projektowej, którzy w roku szkolnym 2017/18 zrealizowali projekt uczniowski w ramach jednego z programów Fundacji CEO  (m.in. Młodzi w Akcji, Szkoła Demokracji, PoczytajMY, Rozmawiajmy o uchodźcach, Weź Oddech, Ochotnicy warszawscy i inne). Aby zgłosić swój zespół, należy do dnia 7 maja 2018 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu powinien znaleźć się opis zrealizowanego przez Was w obecnym roku szkolnym, lub będącego w trakcie realizacji, projektu.

Co będzie szczególnie brane pod uwagę w ocenie zgłoszeń:

- projekt był dziełem uczniów i uczennic oraz odpowiadał na ich potrzeby;

- projekt miał jasno określony cel, harmonogram i podział zadań;

- do współpracy w projekcie byli zaangażowani sojusznicy i sojuszniczki ze społeczności lokalnej (w przypadku programu Młodzi w Akcji);

Udział w prezentacji jest bezpłatny (oferujemy poczęstunek oraz udział w działaniach towarzyszących).

Zespoły z programów Młodzi w Akcji oraz Rozmawiajmy o uchodźcach mają zagwarantowany zwrot kosztów dojazdu do Warszawy. Takiego zwrotu nie możemy zagwarantować zespołom z innych programów.

Jak zawsze, nie zabraknie atrakcji! Serdecznie zapraszamy przede wszystkim na:

  • uroczyste otwarcie OPPM w Sali Wielkiej Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie;

  • warsztaty podczas których będziecie dzielić się doświadczeniami oraz zdobywać nową wiedzę i umiejętności;

  • rozmowy z ekspertkami i ekspertami – osobami z dużą wiedzą o tematyce projektowej;

  • twórcze działania edukacyjne i integracyjne;

  • niespodzianki!

Do udziału w OPPM chcielibyśmy zaprosimy ok. 50 zespołów uczniowskich.

FORMULARZ REJESTRACJI

Do 15 maja 2018 dokonamy wyboru zgłoszonych zespołów i poinformujemy je mailowo o zakwalifikowaniu do udziału w OPPM. Jednocześnie zespoły otrzymają dalsze instrukcje dotyczące przygotowania się do udziału.

Pytania dotyczące prezentacji prosimy kierować do Tomasza Piątka.

e-mail:  tomasz.piatek@ceo.org.pl, tel. (22) 825-05-50 wew. 216.

Tomasz Piątek