Obrazek użytkownika Anna Wuls

Szkoła Demokracji trwa! Możemy przyglądać się temu, jak zmieniają się Wasze szkoły i czekamy na kolejne działania. Listopad i grudzień upłynęły pod znakiem intensywnej pracy. 

Od czasu październikowej inauguracji minęły już niemal 2 miesiące. W szkołach od Lęborka po Odrzykoń, od Drezdenka po Białystok rozpoczęły się intensywne działania. Zanim to jednak nastąpiło, zdefiniowaliście trudności w Waszych szkołach, ale też określiliście swoje mocne strony. Pierwsze wyzwania to w większości zorganizowanie prawdziwie demokratycznych wyborów, ale nie tylko, niektórzy zdecydowali się poprawić coś w obszarze komunikacji. Gratulacje - pierwszy krok za Wami! :) O tym, jak te wyzwania przebiegły w niektórych szkołach możecie przeczytać w dalszej części newslettera :) 

Co dalej? Czas na drugą relację!
Gotowi do dalszych działań? My nie możemy się doczekać kolejnych relacji! Przed nami Święta i Nowy Rok, a potem wracamy do pracy. Termin dodania drugiej relacji to 31 stycznia. 

Szkolenia
Już niebawem rozpoczną się szkolenia tematyczne. Pozwolą Wam na rozwój wielu umiejętności, przydatnych w pracy w Samorządzie Uczniowskim i nie tylko. W styczniu wrócimy do Was z ankietą dotyczącą Waszych preferencji odnośnie szkoleń, aby dostosować je w miarę możliwości do Waszych potrzeb.

Spotkania z mentorami - pierwsze wizyty już za nami!
Mamy nadzieję, że jesteście w kontakcie ze swoim mentorem. Pamiętajcie, że zawsze możecie go poprosić o konsultacje na każdym etapie działania.Szansą na konsultacje odnośnie konkretnych wyzwań lub ich elementów jest wizyta mentora w Waszej szkole i spotkanie z zespołem projektowym. Dzięki niej możecie porozmawiać z mentorem o planowanych wyzwaniach i/lub pokazać mu, co już zrobiliście.
UWAGA! W spotkaniu obowiązkowo muszą wziąć udział wszyscy uczniowie i uczennice, którzy wypełnili formularz i są uczestnikami projektu. Jest to obowiązkowy wymóg projektowy. Pierwsze wizyty już za nami! Zachęcamy Was, aby ustalić z nim termin wizyty!

Przydatne materiały - Regulamin
Regulamin jest bardzo istotnym elementem dla samorządu uczniowskiego. Jest to dokument prawny i podstawa jego działania, dlatego warto go znać i przestrzegać oraz dbać o to, by był aktualny. Jeśli jeszcze nie znacie swojego regulaminu, najwyższy czas, by się z nim zapoznać! :) Może zapisy, które się w nim znajdują potrzebują nieco odświeżenia i aktualizacji? Jeśli chcecie dokonać zmian, warto przeprowadzić w szkole konsultacje. Więcej o tym, jak napisać regulamin SU, znajecie w naszych materiałach:

https://samorzad.ceo.org.pl/material/jak-napisac-regulamin-samorzadu-uczniowskiego

Hasztag #szkolademokracji 
​Zachęcamy do dzielenia się zdjęciami w mediach społecznościowych (facebook, intagram) i oznaczania ich hasztagiem #szkolademokracji. Dzięki temu będziecie mogli zobaczyć, co dzieje się w innych szkołach i obserwować działania osób, które poznaliście podczas październikowej inauguracji projektu. 

Życzenia!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia - dobrego czasu spędzonego w gronie bliskich, odpoczynku od codziennych obowiązków, zdrowia oraz radości i spokoju oraz satysfakcji ze zrealizowanych działań! Do zobaczenia w Nowym Roku! :)

 

Zespół Szkoły Demokracji