Obrazek użytkownika Michał Tragarz

Wszyscy korzystamy z dobrodziejstw demokracji - wszyscy możemy współtworzyć demokrację. Jeśli też tak uważasz, zapraszamy do wzięcia udziału w Civic Up! Academy, bezpłatnej szkole letniej zorganizowanej przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Wspomagania Wsi.

Zgłoś swój udział do 3 kwietnia 2018 - wypełnij formularz zgłoszeniowy!

 

Czego się dowiesz?

Civic Up! Academy to intensywne 7-dniowe warsztaty prowadzone metodami aktywnymi, przeznaczone dla młodych osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych.

Podczas Civic Up! Academy pokażemy, jak angażować się i świadomie uczestniczyć w życiu publicznym oraz jak prowadzić dialog z instytucjami publicznymi. Przećwiczymy pracę w grupach oraz planowanie i wdrażanie projektów społecznych. Porozmawiamy również o podobieństwach i różnicach między demokracją polską a amerykańską.

Warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów CEO i FWW.

W planach także spotkania z amerykańskimi dyplomatami i wizyta w American School of Warsaw. Uczestnicy poznają też życie kulturalne Warszawy.

Kto może się zgłosić?

Szkoła przeznaczona jest dla uczniów i uczennic w wieku 15 – 18 lat, którzy wzięli udział w jednym z programów Fundacji Wspomagania Wsi (konkurs I Know America) lub Centrum Edukacji Obywatelskiej (projekty „Szkoła Demokracji” oraz „Edukacja o polityce” lub inne projekty CEO). Chętni muszą znać język angielski na poziomie komunikatywnym. W szczególności poszukujemy osób zaangażowanych w działania samorządu uczniowskiego, wolontariaty, przedsięwzięcia społeczne i wszelkie formy aktywności społecznej - lokalnej lub ogólnopolskiej.

Gdzie i kiedy się spotkamy?

Civic Up! Academy odbędzie się w dniach 24.06 – 01.07. 2018 r. w Warszawie.

Jak się zgłosić?

Zadanie rekrutacyjne polega na przygotowaniu dwóch krótkich filmów:

FILM 1 - Prezentacja jednego z trzech wybranych tematów:

a) Mój pomysł na działanie społeczne w okolicy mojego miejsca zamieszkania – jakie działanie chciałbyś/chciałabyś zrealizować w swojej miejscowości i dlaczego? Pomysł powinien bazować na realnej sytuacji i być możliwy do wprowadzenia w życie.

b) Co w trawie piszczy? – prezentacja dobrej praktyki lub wybranego obszaru aktywności społecznej z Twojej miejscowości/okolicy. Pokaż lub opowiedz nam, co uważasz za szczególnie udane lub ważne dla swojej społeczności działanie (zrealizowane przez instytucje państwową, NGO, firmę lub grupy nieformalne), coś co szczególnie chwyciło Cię za serce lub Twoim zdaniem powinno być szerzej rozpropagowane.

c) Sytuacja młodzieży w mojej miejscowości – zasięgnij opinii mieszkańców swojej miejscowości, przeprowadź obserwację, wywiady lub z pomocą innych metod zbierz informacje o tym, jakie są potrzeby Twoich rówieśników. Zastanów się też, czy w Twojej okolicy są dostępne zasoby (jeśli tak, to jakie?) pozwalające na prowadzenie działań społecznych skierowanych do młodzieży w Twoim wieku.

 

 

 

w języku polskim

czas trwania: max. 2 minuty

FILM 2 - Autoprezentacja kandydatki lub kandydata

Powiedz nam np. o tym, jakie są Twoje pasje, dlaczego jesteś odpowiednią osobą do udziału w warsztatach, co lubisz w swojej społeczności a co chciałbyś/chciałabyś zmienić. Forma i treść zależy od Ciebie – przekonaj nas, że jesteś właściwą osobą do udziału w CivicUP! Academy

 

w języku angielskim

czas trwania: max. 1 minuta

 

UWAGA: ocenie podlegać będzie jedynie zawartość merytoryczna (treść i sposób jej przekazania) a nie walory techniczne czy jakościowe filmu, kluczowe jest zachowanie minimum jakości pozwalające na bezproblemowy odbiór filmu. W formularzu zgłoszeniowym należy umieścić jedynie link do filmu (opublikowanego np. na YouTube lub w chmurze np. dysk google - pamiętaj, żeby film był upubliczniony!). 

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą do 3 kwietnia 2018 r. 

Więcej szczegółów - w Regulaminie projektu.

Pytania prosimy kierować na adres: civicup.academy@ceo.org.pl

 

Załączone Dokumenty: 
  1. 1. Regulamin final.pdf (386KB)