Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 1 im. Generała Stanisława Dąbka w Lubaczowie
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?: 
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym, co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Plan na realizację tego wyzwania mieliśmy następujący: przeprowadzenie ankiety w klasach, przedstawienie wyników, stworzenie skech notki o motywacji do nauki (wersja duża na tablicę samorządu szkolengo, wersja mała dla każdego ucznia), przedstawienie nauczycielom wyników ankiety i wprowadzenie w życie wypracowanych propozycji. 

Pytanie z ankiety:

1. Czy lubisz się uczyć?

2. Co daje Ci motywację do nauki?

3. Ile czasu dziennie poświęcasz na naukę?

4. Jeżeli otrzymasz słabą ocenę, co robisz?

5. Czy uważasz na lekcjach?

6. Co by motywowało Cię do nauki w szkole?

7. Co by pomogło Ci lepiej uważać na lekcjach?

8. Podaj własne pomysły na wzmocnienie motywacji do nauki. 

Przed zamknięciem szkoły w klasach od 4 do 8 wychowawcy przeprowadzili ankiety dotyczące badania motywacji. Uczniowie mieli możliwość wyrażanie swojej opinii. 

Ponadto mieliśmy także pomysł przedstawienia motywacji w krótkim filmie stworzonym przez naszych uczniów. Film miałby pokazać przyszłość dwóch osób, które skarajnie różniły się w przeszłości podejściem do obowiązków szkolnych.  Ukazanie dwóch skrajności najlepiej oddało by problem. Jednak dawka humoru także by się w fimie znalazła. 

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Do realizacji tego zadania zaangażowani byliby uczniowie z projektu, klasy od 4 do 8 i wychowawcy. 

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

To jest jedyne wyzwanie, które udało nam się przygotować w najmniejszym zakresie, ponieważ wymaga ono kontaktu z wszystkimi uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Zamknięcie szkół uniemożliwiło nam dokończenie tego wyzwania.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Do realizacji tego wyzwania także udało nam się zaangażwać społeczność szkolną. W klasach od 4 do 8 wychowawcy przeprowadzili ankiety dotyczące badania motywacji. Uczniowie mieli możliwość wyrażanie swojej opinii. 

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Miły zespole,

Bardzo się cieszę, że postanowiliście opisać także swoje ostatnie, piąte wyzwanie, mimo, że jeszcze nie zostało ono ukończone z powodu zamknięcia szkół. Macie koncepcję jego realizacji i już rozpoczęliście je realizować. Przeprowadziliscie badania ankietowe dotyczące motywacji wśród uczniów. Macie więc już bazę, którą szkoda by zmarnować. Liczę, że wirus wkrótce się uspokoi, wrócicie do szkoły i będziecie mogli go dokończyć. Zwłaszcza, że temat jest ważny dla całej społeczności szkolnej, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. 

Z pozdrowieniami

Wasza mentorka