Obrazek użytkownika Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza w Katowicach
Super Relacja: 
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?: 
1. Badamy, czy uczniowie i uczennice rozumieją, za co i jak są oceniani na lekcjach. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Na naszej samorządowej grupie na messendzer zebraliśmy pytania, które chcieliśmy zawrzeć w ankiecie. Wiedzieliśmy mniej wiecej co trapi nas i innych uczniów, ale chcieliśmy mieć na to dowód. Najlepszym narzędziem była ankieta google. Stworzyliśmy ją, skonsultowaliśmy z dyrekcją, przetłumaczyliśmy, bo nasza szkoła jest międzynarodowa i zamieściliśmy. Wyniki ankiety zostały przesłane dyrekcji, my natomiast opracowaliśmy prezentację, która jest teraz w dziale marketingu naszej szkoły dopracowywana i umieszczona zostanie - pewnie z fajnym podkładem muzycznym (na to liczymy) na stronie szkoły i na szkolnym facebooku. Wnioski z badania nasz opiekun samorządu przedstawi i przedyskutuje z innymi nauczycielami na najbliższej radzie pedagogicznej, tak abyśmy mogli wspólnie opracować najlepsze metody działania na przyszłość, bo nie wiadomo jak dłaugo ta nowa forma edukacji będzie funkcjonować. 

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Dyrekcja, dział marketingu, bo zamieszczał ankietę na stronie, inni ucziowie przesyłając sobie ankietę do wypełnienia. 

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Ułożyć tak pytania, aby nikogo nie obrazić, o hejt teraz nie trudno, a nie o to nam chodziło. Przedstawienie wyników też musi być bardzo neutralne, nie chcemy złych emocji. Dlatego stworzenie prezentacji też było nielada wyzwaniem. Największy jednak problem to praca na forum online - bez osobistego kontaktu. Łatwiej jest usiąść i zrobić, niż przesyłać sobie pliki i czekać kiedy, ktoś znajdzie czas - ale daliśmy radę.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Z ankiety płyna fajne i mądre wnioski - jakie metody, jakie aplikacje, narzędzia, jaka forma pracy jest najlepsza. Sukcesem tez jest świetna współpraca z dyrekcjom i działem marketingu, to że są otwarci na nasze pomysły i chętnie z nami współpracują. 

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Inne pliki związane z realizacją wyzwania: 
  1. 1. Ankieta o online edukacji pdf.pdf (671KB)
Linki związane z realizacją wyzwania: 
https://docs.google.com/forms/d/1dmS9mVINgmgIuwTwBrViH_0rEdUWJ_Mhvp8PGhN5ucs/edit
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1SbMkRvNZZd2AQErIe1OGlzcx4Kox84SSACPCTEeNoFY/edit#gid=1462189718
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Drodzy i Drogie!

Jestem pod wrażeniem Waszej prezentacji. Wygląda bardzo, bardzo dobrze! Cieszę się, że w czasach edukacji zdalnej podjęliście się realizacji takiego wyzwania. Jestem przekonany, że zdobyte przez Was wnioski pomogą udoskonalić kolejne tygodnie realizacji tej właśnie formy pracy. Wartościowe pytania i przyjemna wizualizacja danych! Powodzenia w realizacji kolejnych przedsięwzięć!