Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Władysława Sikorskiego w Sopocie
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?:
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Mieliśmy w planach stworzenie na jednej ze ścian na korytarzu szkolnym szkolnego hydeparku. Chcieliśmy wrzucać nowe tematy co miesiąc i dać możliwość uczniom wypowiadania się.

Wszyscy uczniowie klas 4-8 naszej szkoły.

Pandemia.

Niestety nie udało nam się zrealizować tego zadania, ale nie porzucamy planów i być może uda się to zrealizować w nowym roku szkolnym.

Drodzy,

dziękuję Wam za wypełnienie sprawozdania z realizacji wyzwania w ramach obszaru czwartego - Podejmowanie decyzji. Pomysł z hydeparkiem jest bardzo wartościowym działaniem. Tym bardziej, że wyodrębnienie takiej przestrzeni w szkole mogłoby rozwijać dyskusje na tematy ważne dla społeczności szkolnej. Zachęcam Was do zastanowienia się, w jaki sposób to działanie przenieść do świata wirtualnego. Niektóre ze szkół uczestniczących w programie przenoszą dyskusje do ogólnodostępnych platform internetowych. Może Wam też ten pomysł się spodoba? Co o tym sądzicie? Trzymam za Was kciuki!