Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?:
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Po rozmowie z dyrekcją szkoły doszliśmy do wniosku, że przeorganizujemy fragment przestrzeni szkolnej i stworzymy tam strefę relaksu na świeżym powietrzu dostępną dla wszystkich uczniów. Usunięto z tego miejsca stare, betonowe stoły, na których niegdyś grywano w tenisa stołowego. Pan woźny przekopał ten teren, została tam posiana trawa, teren ogrodzono drewnianymi panelami. Pandemia wstrzymała projekt, ponieważ miałyśmy w planie prace związane z nasadzeniami kwiatów w donicach z palet, które zostałyby ustawione wokół tego terenu, na którym zostałyby ustawione drewniane ławki (teraz zamieniłybyśmy je na solarne  dające możliwość np. naładowania telefonu komórkowego), duża huśtawka drewniana.

W realizacje tego wyzwania zaangażowani byli dwaj panowie woźni z naszej szkoły, gdyż to na ich barkach spoczywały roboty polegające na rozbiórce betonowych stołów, uprzątnięciu gruzu, przekopaniu ziemi i posianiu trawy, nawadnianiu jej. My miałyśmy w planie pozyskać sponsorów na zakup palet i znalezienie kogoś, kto zrobiłby z nich donice. Następnie chciałyśmy poszukać sponsorów na zakup ziemi do tych donic i zakup kwiatów, którymi byśmy je obsadziły.

Wyzwanie nie zostało do końca zrealizowane z powodu koronawirusa, a szkoda, bo to miejsce z pewnością cieszyłoby uczniów, którzy mogliby tam odetchnąć w miłym otoczeniu podczas przerwy.

Sukcesem było zaangażowanie panów woźnych, którym szybko poszły prace w początkowej fazie realizacji naszego projektu, bo zdarza im się często opieszałość w działaniu…

Dodatkowe informacje:

Wiemy już, że projekt będzie dokończony w nowym roku szkolnym. Szkoła bierze udział w takim programie polsko-norweskim, dzięki któremu będzie możliwe pozyskanie ławek solarnych, placówka zaoszczędzi wiec na zakupie ławek drewnianych.

Miły zespole,

Super, że przesłaliście mi relację z realizacji piątego wyzwania. Mimo koronawirusa. Jesteście wielcy!

Bardzo mi się podoba pomysł strefy relaksu dla uczniów na zewnątrz budynku szkoły, na zielonych terenach. Sporo pracy zostało wykonane przed zamknięciem szkoły z powodu koronawirusa.Macie całość projektu przemyślaną, wierzę więc, że gdy to wszystko minie i wrócicie do szkoły, to dokończycie realizację tego miejsca.

Wasza mentorka