Obrazek użytkownika Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?:
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Długo zastanawialiśmy się nad tym punktem, co i czego oczeujemy jako społeczność szkolna? Wpadliśmy na pomysł już we wrześniu 2019 r., aby zagospodarować nasze szkolne poddasze na miejsce dla nas, jak to określiliśmy naszą "dziuplę uczniowską". Usraliliśmy wspólnie, że ma być to miejsce przyjazne dla oka z wydzieloną strefą relaksu. W tym celu zorganizowaliśmy spotkanie z Panią Dyrektor oraz Radą Rodziców na którym przedstawiliśmy naszą wizję zagospodarowania poddasza. Ustalono, ze cześc pieniędzy sfinansuje nam Rada Rodziców. Chodziło przede wszystkim o zakup puf oraz dwóch krzeseł i stolika. Udało nam się także znaleźć sposora na odmalowanie i odświeżenie tego miejsca. Dużym sparciem tutaj byli nasi Rodzice. Do akcji włączył się nawet Pan Paweł nasz konserwator, który doprowadził nam internet światłowodowy do naszej Dziupli. Ustalono także, ze dyżury na przerwach pełnić będzie pani Pedagog.

W organizację tego przedsięwzięcia uczestniczyli członkowie SDemokracji oraz przedstawiciele SU z poszczególnych klas. Na spotkaniu tórjek klasowych ustaliliśmy, ze na drugim piętrze ustawimy skrzynkę do której uczniowie wrzucać będą swoje propozycje na aranżacje poddasza. Najwięcej odpowiedzi było właśnie ze skazaniem miejsca dla uczniów, wktórym będą mogli wypoczać i pośpiewać z racji artystycznego charakteru naszej szkoły.

Najtrudniejsze było znaleźienie środków na odremontowanie, dodatkowo musieliśmy sie przygotować na kontrolę Sanepidu, pana od BHP oraz Dyrekcji.

Najwięszym sukcesem było zanagażowanie się uczniów w odremontowanie tego miejsca, nie było klasy, która nie przyszłaby do pomocy, wiekszość z nas drapała ściany, zamiatała, myła, a na końcu malowała ściany i przykręcała karnisze i myła okna. Dużym sukcesem było pozyskanie sponsora, który wsparł nas kwotą 750 zł., za które kupilismy potrzebne materiały (karnisz, fotele i stoliczek, farby, małą komodę i panele). Tutaj też musimy uznać duży sukces dla nas, ze udało nam się przekonać Dyrekcję, która po zakończeniu prac była bardzo zadowolona z estetyki tego miejsca.

Wow! Super miejsce Wam wyszło!

Gratuluje i pozdrawiam!

Sylwia