Obrazek użytkownika Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?: 
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Realizacja zadania rozpoczęła się oczywiście od spotkania organizacyjnego. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie, którzy chcieli mieć wpływ na wygląd szkoły. Jak zwykle w wyniku burzy mózgów udało nam się wypracować wspólne cele. Przestawiciele grupy uczniów spotkali się z panią dyrektor, by przedstawić pomysły i plan działania. Wspólnie przeszukaliśmy zasoby szkoły, by sprawdzić, czy mamy do dyspozycji wszystko, czego będziemy potrzebowali. Kilka przedświątecznych dni poświęciliśmy na nieśpieszne dekorowanie szkoły: korytarzy, sal. To były bardzo przyjemne chwile, słuchaliśmy piosenek świątecznych, niektórzy z nas dali upust swoim wokalnym umiejętnościom. Zrealizowaliśmy w ten sposób założenia wyzwania, bo to, jak szkoła wyglądała przez kolejne 3 tygodnie, to nie tylko zasługa pięknych świątecznych ozdób i klimatycznych światełek, ale również efekt naprawdę świetnej atmosfery podczas działań. Cieszyliśmy się nowym wyglądem szkoły jeszcze jakiś czas po świętach, zebraliśmy też wiele pozytywnych uwag zwrotnych.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizację wyzwania byli zaangażowani wszyscy chętni uczniowie ze wszystkich klas. Podczas dekorowania szkoły spontanicznie przyłączali sie też kolejni.

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejsze w realizacji wyzwania okazało się wybranie konretnej, określonej ilości pomysłów możliwych do zrealizowania przy posiadanych zasobach, bo propozycji i wizji świątecznych korytarzy było naprawdę wiele :)

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Ważnym osiągnięciem było z pewnością doświadczenie pozytywnych i wzbogacających stron współpracy. Tego, że zaplanowane działania mogą być wzbogacane i zasilane dodatkową energią, która wpłynęła nie tylko na fajne odczucia związane z samą realizacją, ale też na ostateczny efekt. Wspólna praca po prostu jeszcze lepiej nam sie teraz kojarzy. Chodzenie do szkoły, która w tej szczególnej odsłonie wyglądała wspaniale dzięki naszej pracy i stworzeniu naszej wizji, było również bardzo budujące.

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Linki związane z realizacją wyzwania: 
https://www.instagram.com/p/B6k4IT-FqFS/?hl=pl
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Dzień dobry,

cieszę się, że mogłem się zapoznać z relacją z realizacji wyzwania 4. Jest kompletna, co znaczy, że są w niej zawarte wszystkie oczekiwane rodzaje informacji: Na czym polegało zadanie? Skąd się wzięły materiały niezbędne do działania? Jak przebiegały prace? Kto był zaangażowany? Jaki efekt powstał? Z przyjemnością akceptuję Wasz raport.

Świetnie, że zwróciliście uwagę na dwa rodzaje efektów Waszych działań: udekorowaną świątecznie Waszymi rękoma szkołę i "doświadczenie pozytywnych i wzbogacających stron współpracy". Domyślam się, że przy okazji dobrze się bawiliście: wspólne, zgodne i kreatywne działanie to coś wyjątkowo radosnego, zwłaszcza w perspektywie zbliżających się świąt :-)

Życzę powodzenia i wielu przyjemnych chwil także przy realizacji kolejnych wyzwań.

Pozdrawiam i do zobaczenia

Janusz Żmijski