Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 1 w Mysłowicach
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
3.Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia

Na zebraniu samorządu szkolnego rozmawiano i zaplanowano noc filmową. Młodzież sama wybrała filmy oraz motyw przewodni. Młodzież uzyskała zgodę od Dyrekcji szkoły na organizację. Współpracowaliśmy z Dyrekcją, Samorządem szkolnym klas 4-8 oraz naszymi wychowawcami. Przygotowywaliśmy również specjalne zaproszenia w kopertach dla nauczycieli, chcących wziąć udział w tym wydarzeniu. Poinformowaliśmy również Panie sprzątające o całym przedsięwzięciu. W nocy z 29.11 na 30.11.2019r. u nas w szkole odbyła się noc filmowa. Całe wydarzenie poprzedzała dyskoteka andrzejkowa, na której bawili się uczniowie klas 7 i 8. Były zorganizowane wróżby andrzejkowe oraz punkt poczęstunku- było coś na słodko jak i na słono. Dyskoteka rozpoczęła się o godzinie 19:00 na sali gimnastycznej, a już około godziny 22:00 przenosiliśmy się do sali gdzie miała odbyć się noc filmowa. Oglądaliśmy na niej przeróżne filmy (m.in. ,,Cudowny chłopak" i ,,Ukryte piękno") i świetnie się bawiliśmy. Noc filmowa trwała do 6:00 rano, kiedy rozeszliśmy się do swoich domów. Oczywiście, musieliśmy posprzątać salę ,,kinową". :)

W realizację tego wyzwania były zaangażowane głownie klasy 8. Chcieli w ten sposób miło spędzić czas w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej.

Najtrudniejszą rzeczą w realizacji wyzwania było zorganizowanie sprzętu muzycznego, który w ostatniej chwili się zepsuł. Na szczęście jeden z naszych kolegów miał możliwość przyniesienia głośnika i finalnie wszystko poszło zgodnie z planem.

Za sukces tego wyzwania uważamy zintegrowanie uczniów poprzez wspólną zabawę i oglądanie filmów. Takie wydarzenie umożliwiło również wykazanie się naszą kreatywnością i organizacją. Ważne było również wsparcie ze strony naszych rodziców, nauczycieli i Dyrekcji szkoły.

Drodzy i Drogie,

gratuluję Wam realizacji szkolnego wydarzenia kulturalnego. Zapewne organizacja dyskotki, zabaw andrzejkowych oraz nocy filmowej były dla Was wartościowym doświadczeniem. Nie byłbym sobą, gdybym Was nie zapytał, czego się nauczyliście? ;) W jaki sposób dokonaliście wyboru prezentowanych filmów? Poprzez głosowanie w formie tradycyjnej czy online? A może wykorzystaliście inną metodę? Ciekawi mnie również, w jaki sposób podzieliliście się między sobą zadaniami. Napisaliście tylko, że w organizację wydarzenia zaangażowane były osoby z klas 8. A dokładniej ile osób? Jak oceniacie frekwencję na dyskotece, a następnie nocy filmowej? Czy wszyscy, którzy bawili się andrzejkowo pozostali na wspólnym oglądaniu filmów. Czy planujecie organizację podobnych wydarzeń w Waszej szkole? Trzymam za Was kciuki! Pozdrawiam!