Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Owczarach
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
3.Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia

Zastanawiając się nad pomysłem na dzień integracyjny po burzy mózgów zadecydowaliśmy, że zorganizujemy Dzień Karnawałowy, podczas którego uczniowie i uczennice bedą mogli się zintegrować.

Podczas zebrania samorządu uczniowskiego przedstawiliśmy pomysły na przeprowadzenie Dnia Karnawałowego. Następnie nasz pomysł trafił na biurko Pani Dyrektor, która pozytywnie zaopiniowała to wydarzenie.
Wśród pomysłów znalazły się: potyczki sportowe, pokaz mody karnawałowej, karaoke, zabawy integracyjne, quiz karnawałowy, makijaż karnawałowy, a wszystko zostało zwieńczone zabawą karnawałową.
Prezydium samorządu uczniowskiego stworzyło harmonogram dnia, podzieliło obowiązki pomiędzy klasy i uczniów, poprosili także nauczycieli i Radę Rodziców o pomoc.
W klasach uczniowie podzielili się zadaniami oraz przygotowali reperezentacje do poszczególnych konkurekcji. W każdej konkurencji uczestnicy zbierali punkty na konto danej klasy, dzięki czemu suma punktów była wynikiem pracy każdego ucznia, a nie tylko jednej czy dwóch osób z klasy.
Po kilku pierwszych lekcjach rozpoczął się Dzień Karnawałowy. Uczniowie klas starszych przygotowali karnawałowy wystrój sali. Pozostali uczniowie w tym czasie przebierali się w różne stroje na pokaz mody karnawałowej. Każda klasa prezentowała swoje przebrania na wybiegu modowym.
Następnie wspólnie bawiliśmy się podczas karaoke. Po chwili śpiewu nastał czas na quiz karnawałowy. Reprezentacje klas odpowiadały na wylosowane pytania karnawałowe przygotowane przez samorząd uczniowski. Po dawce wiedzy uczniowie rywalizowali w konkurencji makijaż karnawałowy.
Jedna osoba z pary wyposażona w odpowiednie kredki tworzyła makijaż na twarzy drugiej osoby z pary. Komisja złożona z nauczycieli oceniała wykonanie, estetykę i pomysłowość makijaży. Po tej dawce integracyjnych konkurekcji Rada Rodziców zaprosiła wzystkich na pyszny poczęstunek - pizzę.
Posileni, wróciliśmy na karnawałową salę, by walczyć w sportowych potyczkach. Wytypowana z każdej klasy para walczyła w trzech konkurencjach, zbierając na konto klasy kolejne punkty. Emocji było wiele. Komisja złożona z nauczycieli udała się na obrady i podliczenie punktów, a uczniowie bawili się w zabawy integracyjne m.in. "rodzina w zoo", krzesła, belgijka. Po powrocie komisji, ogłoszeniu wyników (I miejsce - klasa IV) i wręczeniu słodkich nagród, które ufundowała Rada Rodziców zwieńczyliśmy dzień wspólną zabawą karnawałową.

W realizację wyzwania była zaangażowana cała społeczność szkolna. Nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice.

Najtrudniejszą częścią było zaprowadzenie ciszy i spokoju między uczniami podczas przedstawiania konkurencji i harmonogramu dnia oraz wytłumaczenie koleżankom i kolegom zasad konkurekcji w sposób jasny i zwięzły, tak by każdy zrozumiał zasady.

Sukcesem niewątpliwie okazała się pomysłowość uczniów, sprawne podzielenie zadań pomiędzy klasami, powstanie harmonogramu, który ułatwił przeprowadzenie imprezy.
Ważnym dla nas punktem jest także udana współpraca z Radą Rodziców, ich wsparcie i pomoc.

witajcie,

super ze udało wam się zorganizować taką imprezę! najfajniejsze jest to że udało wam się zaangażować całą społeczność szkolną i rodziców :)

akceptuje relację!

pozdrawiam,