Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
3.Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia

Szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się lekcje. Jak się okazuje, można też spotkać się z nauczycielami czy kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów. 6 grudnia 2019 był dla uczniów naszej szkoły wyjątkowy. Wydarzenie zaczęło się o godzinie 17:00 w piątek. Spędzenie tego wieczoru w szkole wymagało odpowiedniego przygotowania, to też nie obyło się bez przygotowania materacy, przekąsek oraz w niektórych przypadkach... założenia puchatych "kapcioszków". Jednak głównym celem spotkania było po prostu wspólne obejrzenie filmu „Był sobie pies”. Nie zabrakło oczywiście wspólnych pogawędek i dyskusji.  Noc filmowa była świetną okazją do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień.

Organizacja całego wydarzenia rozpoczęła się od spotkania chętnych uczniów z różnych klas z naszą grupą projektową, aby ustalić najważniejsze szczegóły wydarzenia. Ustalono, iż klasy V zajmą się zorganizowaniem sali kinowej: ławeczek oraz materacy. Po zakończonym seansie ich zadaniem będzie posprzatanie sali. Klasy VI zajmą się rozdaniem zgód, zebraniem ich oraz przygotowaniem listy uczestników. Klasy VII biorą na siebie obsługę techniczną: głośniki, kable, monitor, komputer. Natomiast klasy najstarsze przygotują dla wszystkich popcorn. W pierwszych rzedach usiedli uczniowie NAPRAWDĘ zainteresowani obejrzeniem filmu, z tyłu, natomiast, uczniowie nastawieni na integrację i rozmowy. Po zakończonym seansie wszyscy wspólnie uprzątneliśmy sale i rozeszliśmy się do domów.

W organizację wydarzenia zaangażowani byli przedstawiciele wszystkich klas, oczywiście w różnym stopniu. Chłopcy Oskar Józefczyk i Rafał Drzyzga okazali się być niezastąpieni w kwestiach technicznych. Trzymali pieczę nad właściwym przebiegiem projekcji filmu. Kornelia Cymerman udostępniła nam swój film. Najmłodsi uczniowie wywiązali się z obowiązku rozłożenia ławek i materacy oraz posprzątania sali.

Najtrudniejszym elementem organizacji okazało się być zebranie zgód rodziców oraz zrobienie listy uczestników. Zabrało to uczniom klas VI sporo czasu. Problemem okazało się być również oświetlenie. Jak się okazało w naszej szkole jest oświetlenie nocne, którego nie można wyłączyć jednym przyciskiem. I tu z pomocą przyszli chłopcy z VII b, którzy i z tym problemem sobie poradzili.

Sukcesem tego wieczoru było duże zainteresowanie uczniów i liczne ich przybycie. Cieszymy się również, że tak wielu uczniów chciało nam pomagać. Wszyscy z uśmiechami na twarzach opuszczali szkołę, co świadczy, że im się podobało. Koledzy pytają nas kiedy następny wieczór, co również oznacza, że impreza okazała się być sukcesem i pewno ją wkrótce powtórzymy.

Droga Grupo,

zorganizowaliście sprawnie i z sukcesem kolejne działanie. Wygląda na to, że wieczór filmowy zintegrował Was wszystkich. Integrowaliście się nie tylko podczas wspólnego spotkania i oglądania filmu, ale już wcześniej wspólnie przygotowując to wydarzenie. Wspaniale, że każda klasa przygotowała jakąś część wydarzenia i dzięki temu włączyła się w przygotowanie, a niektórzy uczniowie włączyli się w organizację spotkania szczególnie. Jestem pod wrażeniem w jaki sposób, dzięki  zaangażowaniu waszym i innych uczniów udało Wam się pokonać napotkane, niespodziewane trudności i wieczór filmowy okazał się sukcesem.

Bardzo się cieszę, że jeszcze bardziej udało się zintegrować się waszą społeczność szkolną - to największa wartość!

Uważam , że było to Super działanie i  jest to Super Relacja, zatem taki status jej przyznaję. Brawo WY!

Wasza mentorka