Obrazek użytkownika IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
3.Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia

W ramach integracji uczniów i uczennic, także z naszym gronem pedagogicznym, zorganizowaliśmy dzień tematyczny. Tematem były postacie z gier.

Na początku wystąpiliśmy o zgodę do dyrekcji było to zadanie przewodniczącego samorządu. Następnie kupiliśmy bon dla zwycięzcy konkursu z pieniędzy, które samorząd ma przyznawane z rady rodziców. Dzień przed dniem tematycznym przygotowaliśmy ściankę zdjęciową, zajęły członkinie samorządu ze zdolnościami manualnymi oraz chętne uczennice. Wypożyczyliśmy aparat szkolny oraz ustaliliśmy zmiany osób robiących zdjęcia chętnym do wzięcia udziału w konkursie. Zmiany były ustawione przez 7 przerw. Po dniu tematycznym komisją, w której skład wchodzili nauczyciele, uczniowie oraz dyrekcja wyłoniliśmy zwycięzcę konkursu.

W akcje zaangażowani byli członkowie samorządu, opiekunowie samorządu oraz kilka chętnych uczennic. Przewodniczący - wystąpienie o zgodę dyrekcji na organizację dnia tematycznego. Skarbniczka - zakup bonu. Uczennice oraz członkinie samorządu - przygotowanie ścianki na zdjęcia. Członkowie samorządu oraz uczennice - zdjęcia. Nie mieliśmy najmniejszego problemu ze znalezieniem chętnych do pomocy.

Uważamy, że najtrudniejsze było zachęcenie jak największej liczny osób do przebrania się. Wiele osób bało się wyśmiania oraz nie było przekonanych co do swoich zdolności manualnych. Ostatecznie jednak ilość osób przebranych oraz ich pomysłowość przeszła nasze oczekiwania.

Sukcesem było przekonanie sceptycznie nastawionych do takiej formy zabawy szkolnej nauczycieli. Nie wszystkim nauczycielom a początku  podobał się ten zamysł.

Dodatkowe informacje:

Na zdjęciu widoczny jest zwycięzca naszego konkursu na najlepszy kostium. Krystian przebrał się za Voldemorta z serii Harrego Potter. Uczniowie i uczennice mieli wiele ciekawych pomysłów, które tego dnia zaprezentowali przed innymi.

Miły zespole,

Wygląda na to, że świetnie Wam poszło. Wymyśliliście bardzo ciekawy sposób na integrację Waszej społeczności szkolnej. Mam nadzieję, że wejdą one do harmonogramu działań SU w waszej szkole na stałe, zwłaszcza, że przekonaliście do tej idei kolejnych nauczycieli.

Wasza mentorka