Obrazek użytkownika I Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
3.Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia

Postanowiliśmy wraz z samorządem zorganizować spotkanie trójek klasowych, w trakcie którego przedstawiciele swojej klasy losowali kraje. Następnie ustalaliśmy, która klasa i kiedy będzie wystawiała swoje potrawy. Całw przedsięwzięcie trawło tydzień i codziennie wystawiano trzy klasy, a wydarzernie miało miejsce na szkolnej auli. Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane samorządowi, który przeznaczy je na zakup sprzętu i inne zaplanowane przez niego działania.

W realizację wydarzenia zaangażowany został samorząd, który czuwał nad jego przebiegiem, a przede wszystkim wszystkie klasy, za wyjątkiem klas maturalnych.

Przeprowadziliśmy rozmowy z uczniami niektórych klas zaangażowanych w przygotowania, a ci odpowiedzieli nam, że najbardziej obawiano się tego, czy konkretne potrawy będą nie smakować, gdyż niektórzy przygotowywali je po raz pierwszy. Problem też polegał na sporządzeniu poszczególnych dań. Ci, którzy robili je w pojedynkę, często skarżyli się na dużą ilość czassu, jaką musieli przeznaczyć na gotowanie. W tym przypadku, praca w grupach okazała się być najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi natomiast o sprzedaż, wiele osób było zdezorientowanych, kiedy w jednym momencie koło stoiska stało wiele osób, które czasem postanowiło coś kupić, pytało o cenę lub tylko oglądało - wtedy robiło się zamieszanie. Dodatkowo, niektóre klasy zdecydowały się na sprzedaż posiłków na ciepło i wtedy następował problem z prądem na auli, który niestety często szwankował,a sprawność podawania dań była jedną z najważniejszych rzeczy.

Uważamy, że największym sukcesem, jaki udało nam się osiągnąć, była współpraca uczniów w każdej klasie. Każdy miał szansę wykazać się i pokazać swoje zaintertesowania, oczywiście nie tylo kulinarne, ale także artystyczne, gdyż wiele klas postanowiło wzbogacić swoje stanowiska o śpiew, grę na instrumencie, billboardy lub dekoracje wprowadzające w atmosferę klimat danego kraju. Dzięki temu odkryliśmy talenty i hobby uczniów naszej szkoły oraz pobudziliśmy ich do dalszego rozwoju. Co więcej, udało nam się obudzić ducha walki i rywalizacji pomiędzy klasami powołując specjalną komisję oceniającą wszystkie stanowiska. Na podstawie wyników sumowanych w poszczególnych kategoriach, wybierano klasy, które zaprezentowały się najlepiej, a te, które stanęły na podium, otrzymały nagrody.

Cześć,

byłam i pamiętam :) I wygląda na to ze wszystko poszło zgodnie z planem.

Nic dodac nic ująć!

Pozdrawiam, Sylwia