Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Wyszynach Kościelnych
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Ostatnio do naszej szkoły został wprowadzony nowy sposób komunikowania i przekazywania wiadomości uczniom. Są to dwa telewizory, które zostały umieszczone na górnym i dolnym korytarzu oraz dolnym, dzięki któremu rodzice mogą zostać poinformowani o wydarzeniach które będą w najbliższych dniach organizowane. Mogą także zobaczyć swoich dzieci podczas różnych szkolnych zabaw, ponieważ na telewizorach jest też pokaz slajdów z różnych szkolnych zabaw.

Zaangażowani byli inni uczniowie z klas młodszych. Z klasy 7 i 6. Ponieważ uczniowie ci nie mogli uczestniczyć w programie ze względu na wiek. Nasza szkoła jest bardzo mała. Pomagali nam również inni nauczyciele oprócz naszej opiekunki SU. Pan dyrektor z zaangażowaniem pomagał nam w tym przedsięwzięciu i dawał pomysły.

Zmotywować koleżanki do pracy.

Ten pomysł okazał się trafny. Wszystko poszło sprawnie, bez większych problemów
Dodatkowe informacje:

Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i Rada Rodziców bardzo chętnie kożysta z tej formy komunikacji. Zamieszczamy tam wszystkie informacje Samorządu Uczniowskiego, informacje szkolne. Każdy zainteresowany przekazaniem informacji przynosi do nas materiał. Nastepnie jest umieszczany na monitory wiszące przy wejściu szkolnym i na górnym korytarzu.Rodzice i uczniowie zaraz po wejściu do szkoły mogą dowiedzieć się co dzieje się w szkole.

Komunikaty które zamieszczamy są różnego typu. Są to min. Daty spotkań Samorządu Uczniowskiego, informacje o imprezach szkolnych, terminy zbiórki karmy dla schroniska dla psów, wywiadówki, propozycje nowych pomysłów do zrobienia w naszej szkole zgłoszonych przez uczniów i rodziców.

Komentrz po uzupełnieniu,

Drodzy uczniowie,

Dziękuję za uzupełnienie relacji. Wygląda na to, że telewizyory są bardzo intensywnie wykorzystywane i stanowią ważne narzędzie przekazywania informacji. Z perspetywy wyzwania które podjeliście najważniejsze jest, aby każdy uczeń ( w szczególności spoza samorządu) mógł nadać jakiś komunikat. Napisaliście, że zapewniliście taką możliwość i że na telewizorach prezentowane są pomysły uczniów. Tym samym, uważam że podstawowy wymóg dla tego wyzwania został osiągnięty. Gratuluję!

Jednocześnie sądzę, że warto podjąć dodatkowe działania, kóre zachęcałyby i ośmielały uczniów do korzystania z telewizorów. Mam na myśli np. utworzenie tematycznej rubryki gdzie np. raz na jakiś czas (np 2x w miesiącu), któryś z uczniow może zaprezentować swoją pasję, czy podzielić się swoim hobby. A może codzienna dawka humoru, gdzie każdy uczeń będzie mógł zaproponować rozweselającą treść w postaci żartu\mema\zabawnego filmiku (również znalezionych przez uczniów w sieci). Myśle, że delikatne wytyczenie kierunku może być dla uczniów bardzo ożywcze. i zachęcające do dzielenia się swoimi treściami. Pomyślcie nad jakąś zachętą, która pozwoli włączyć się większej ilości uczniów. W przeciwnym razie obawiam się, że funkcja informacyjna może mocno zdominować telewizory.

Pozdrawiam,
Tomasz Szczypkowski

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Drodzy,

Miło znów Was usłyszeć. Dziękuję za zamieszczenie relacji z kolejnego wyzwania.

Widzę, że w Waszej szkole pojawiły się telewizory na korytarzu, które zdecydowaliście wykorzystać jako nowy uczniowski środek przekazu informacji w szkole. Moim zdaniem świetny pomysł. Niestety w Waszej relacji brakuje kilku istotnych szczegółów, o które prosiliśmy w podręczniku tzn.:
× Jaki środek komunikacji wybraliście? Dlaczego?
×W jaki sposób działa on w praktyce?
× Na jakich zasadach mogą skorzystać z niego uczniowie i uczennice?
× Jak nadawane są komunikaty? Jakiego typu są te wiadomości?
× Jak informujecie uczniów i uczennice o możliwości korzystania z nowego medium?

Pamiętam, że rozmawialiśmy na ten temat podczas spotkania. Celem tego wyzwania jest stworzenie platformy komunikacji dla uczniów tzn. że uczniowie mogą przez ten nowy środek komunikacji coś powiedzieć.

Poproszę o uzupełnienie, w razie wątpliwości proszę o kontakt mailowy,

Pozdrawiam,
Tomasz