Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pietrowicach Wielkich
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Potrzeba utworzenia stałej siedziby SU była wynikiem naszej diagnozy. Docierały do nas liczne sygnały ze strony uczniów oraz nauczycieli, dyrekcji, że oczekuje się utworzenia takiego miejsca. Szczególnie ważne były rozmowy z naszymi rówieśnikami. Po zebraniu opinii zdecydowaliśmy się, że stała siedziba SU powstanie w szkolnym radiowęźle. Opinie zbieraliśmy na szkolnym korytarzu, pytaliśmy również uczniów na lekcjach wychowawczych. Oczywiście nasz wybór skonsultowaliśmy z dyrekcją i otrzymaliśmy pozwolenie. Następnie z grupą uczniów przygotowaliśmy miejsce pod siedzibę SU ( uprzątnęliśmy miejsce, wynieśliśmy zbędne rzeczy, przygotowaliśmy stanowiska do pracy).Po przygotowaniu miejsca zajęliśmy się jego promocją. Skorzystaliśmy z radiowęzła, powstał plakat informujący, Wszystkie klasy poinformowaliśmy na lekcjach wychowawczych. Informacje umieściliśmy o siedzibie SU również na stronie szkolnej.

W realizację zadnia byli również zaangażowani uczniowie spoza zespołu projektowego (ok. 15 osób). Pomogli nam przygotować siedzibę szkolnego SU: wynieśli zbędne rzeczy, uprzątnęli miejsce, pomogli przygotować materiały promocyjne np. plakat, informacje na stronie internetowej, przekazali informację o naszym pomyśle w swoich klasach.

Najtrudniejsze w realizacji zadania było znalezienie odpowiedniego miejsca, które byłoby łatwo dostępne i bezpieczne dla uczniów. W naszej szkole odkąd pojawiły się przedszkolaki odpadło kilka fajnych miejsc.

Największym naszym sukcesem było zaangażowanie kilkunastu osób spoza zespołu projektowego. Chętnie nam pomagali, nie trzeba było nikogo zmuszać. Sukcesem jest również to, że takie miejsce w ogóle powstało. Odkąd istnieje w naszej szkole SU, nie miał swojej siedziby. Udało nam się przekonać niedowiarków i mamy to co chcieliśmy osiągnąć. Już w pierwszym tygodniu SU cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Pojawiły się pierwsze problemy (nieterminowe oddawanie przez nauczycieli prac pisemnych)

Cześć, Dzień dobry,

gratuluje Wam zapału i realizacji. Faktycznie sporym sukcesem jest to, że zaangażowaliście uczniów i uczennice spoza projektu. Mam nadzieje że dobrze będzie Wam się realizowało działania w tej przestrzeni:)

Pozdrawiam serdecznie,