Obrazek użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa nr2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Raz w tygodniu w wybranym dniu przekazujemy informacje przez radiowęzel szkolny o odbytych imprezach, zawodach, konkursach, planowanych uroczystościach i podjętych działaniach. Przedstawiamy również najciekawsze wydarzenia z życia szkoły, ogłaszamy wyniki sondaży i ankiet oraz wskazujemy osoby odpowiedzialne za dane zadania.

uczniowie klas IV - VIII, zaamgażowani w pracę w Samorządzie Uczniowskim.

przeprowadzenie sondaży oraz dokonanie ich analizy

reaktywacja radiowęzła

Dzień dobry,

cieszę się, że udało się Wam z sukcesem reaktywować radiowęzeł w Waszej szkole. Mam nadzieję, że w pełni służy on teraz komunikowaniu się uczniów Waszej między sobą- takie było kluczowe  kryterium dla tego wyzwania. Wy w opisie skupiliście się na tym, że jest to medium za pomocą którego władze SU przekazują informacje o swoich działaniach i o ważnych wydarzeniach z życia szkoły. Wymieniliście przy okazji rodzaje danych, jakie są przekazywane tą drogą. Szkoda, że nie napisaliście, czy wszyscy uczniowie i uczennice mają prawo skorzystać z tego narzędzia komunikacji, czy tylko grupa aktywistów samorządowych. Zakładam, że tak właśnie jest: każdy uczeń chętny na rzecz szkoły do działania ma do radiowęzła dostęp.

Akceptuję Wasze sprawozdanie. Zaciekawiło mnie, z jakiego powodu zdecydowaliście się na to właśnie wyzwanie, skoro w diagnozie zwróciliście uwagę na potrzebę ustanowienia  "lepszej komunikację w relacji dyrektor - SU". Szanuję Waszą decyzję, ale uważam, że świetną okazją byłoby skorzystanie w tym obszarze z IV wyzwania: " Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją"

Janusz Żmijski.