Obrazek użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Jedlni - Letnisku
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Zespół projektowy ustalił, że jednym z zadań będą cykliczne spotkania z panią dyrektor. Ustalono z dyrektor szkoły, że będzie to pierwszy czwartek w miesiącu. Takie spotkania odbyły się w styczniu i w lutym. Podczas rozmów z panią dyrektor zespół projektowy omawiał zadania wynikajace z projektu, sposób ich realizacji, termin realizacji oraz osoby zaangażowane w działania. Pani dyrektor chętnie dzieliła się radą w realizacji zadań oraz oferowała pomoc w osiągnięciu celów. Pomysły przedstawiane przez zespól projektowy spotkały się z dużą aprobatą ze strony pani dyrektor. O działaniach zespołu, zadaniach i sposobach ich realizacji dyrektor szkoły informowała Radę Pedagogiczna podczas zebrań oraz rodziców w trakcie spotkan z Radą Rodziców. Podczas lutowego spotkania ustalono sposób i termin zrealizowania kolejnego zadania wynikającego z projektu ( zorganizowanie kącika relaksacyjnego). Zostało wybrane miejsce takiego kącika dla uczniow, zamówiono kanapy, stoliki. Niestety nie można dokończyć tego zadania ze względu na odwołanie zajęć w szkole ze względu na pandemię.

W realizację wyzwania był zaangażowany Samorząd Uczniowski. Zespół projektowy podczas spotkań z SU przedstawiał zadania wynikające z projektu i konsultował z SU ich realizację. Przewodniczący klas informowali uczniów podczas godzin wychowawczych o kolejnych zadaniach projektowych.

W lutym odbyło sie tylko jedno spotkanie z panią dyrektor ze względu na ferie zimowe.

Sukcesem jest odbycie spotkań z panią dyrektor, która chętnie rozmawiała z uczennicami, chwaliła pomysły, udzielała rad i pomagała w realizacji zadań.
www.pspjedlnia.edupage.org

Dzień dobry,

dziękuję za relację. Kierowniczce programu udało się przesunąć Wasze raporty na swoje miejsca i teraz wszystko jest tam, gdzie powinno być :-).

Wasza relacja z realizacji wyzwania (Obszar 2. Komunikacja i media  2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU) jest kompletna. Akceptuję ją.

Cieszy mnie, że podjęte przez Was działania doprowadziły do ustanowienia stałego sposobu komunikacji między Waszym zespołem a Dyrektorką szkoły. Dowodem na to są także zdjęcia, które dołączyłyście. To budujące, że podczas już odbytych spotkań spotkałyście się z życzliwością i wsparciem ze strony pani Dyrektor.

Relacja uwzględnia informację o stałości komunikacji (spotkanie w każdy pierwszy czwartek w miesiącu) i daje obraz tego, jak takie spotkania wyglądają. Wskazałyście też na pozytywne skutki, jakie te spotkania mają dla procesu informowania różnych organów szkoły o Waszych poczynaniach: pani Dyrektor przekazała wieści o działaniach Waszego zespołu, zadaniach i sposobach ich realizacji Radzie Pedagogicznej podczas zebrań oraz rodzicom w trakcie spotkań z Radą Rodziców.

Oczywiście, w obecnej sytuacji nie możecie kontynuować ani podjętych już działań ani spotkań z Dyrektorką na terenie szkoły. Mam jednak nadzieję, że sytuacja wróci szybko do normy i uczniowie będą mogli się cieszyć wspaniałym kącikiem relaksacyjnym, do którego powstania w znacznym stopniu przyczyniłyście się :-)Z pozdrowieniami

Mentor Janusz Żmijski