Obrazek użytkownika IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Na początku musieliśmy spotkać się z panią dyrektor, Małgorzatą Solowską, w celu ustalenia stałego terminu dalszych spotkań. Udało się to bez żadnych komplikacji, a później odbyło się pierwsze spotkanie.

Poruszone na nim tematy, to między innymi więcej puf dla uczniów, oraz wystawienie na szkolnej "licytacji" z okazji 28 finału WOŚP pufy z dowolnym, wybranym przez klasę która go kupi, napisem.

Rozmowa ta dotyczyła również potencjalnego zakupu większej ilości puf dla uczniów, oraz budżetu partycypacyjnego, w niedalekiej przyszłości, oraz balu, który od tego momentu, miałby być coroczną tradycją szkoły.

W realizację wyzwania zaangażowany jest Witold Toczek, członek samorządu uczniowskiego, oraz niebędąca w nim Natalia Bochan. Zostali oni zespołem, mającym za zadnie branie udziału w tych spotkaniach.

Na ten moment najtrudniejsze są rzeczy związane ze zorganizowaniem zaproponowanego na spotkaniu balu.

Pierwszym sukcesem z pewnością była obecność pufy z dowolnym napisem na szkolnej "licytacji".

Droga grupo,

Dziękuję za Waszą relację. Cały czas pamiętam jakie wrażenie zrobił na mnie opis pierwszego spotkania z dyrekcją, który Natalia zamieściła na messengerze. Już wtedy wiedziałem, że w zasadzie po pierwszym spotkaniu osiągnęliście pełny sukces w realizacji tego wyzwania.

Po pierwsze, wrażenie robi ilość tematów i pomysłów jakie zdążyliście omówić. Po drugie, że jeden z nich już zrealizowaliście ( pufy dla WOŚP), a kolejny jest w trakcie realizacji ( bal ). Bardzo mi się podoba i imponuje, że podzieliliście się odpowiedzialnością za realizację poszczególnych wyzwań między członków grupy projektowej i nie tylko! Miałem taką refleksję po naszym spotkaniu, a teraz utwierdzam się w przekonaniu, że jest to bardzo mocna strona Waszej grupy. Poproszę Was jeszcze o uzupełnienie relacji o informację dt terminów i cykliczności spotkań. Wiem, że macie to ustalone, bo widziałem daty rozpisane do końca roku szkolnego :)

Proponuję, żebyście ewentualnie rozważyli rozszerzenie formuły spotkań, o czym mieliśmy okazję trochę podyskutować w czasie naszego spotkania. Chodzi o to, żeby zwiększyć grono osób, które mogą bezpośrednio skorzystać z tych spotkań. Na pewno dobrą praktyką jest zapraszanie na spotkania pomysłodawców różnych inicjatyw.

Niemniej już teraz mam pełne przekonanie, że praktyka regularnych spotkań, którą właśnie rozpoczęliście przyniesie Wam dużo korzyści, a tak naprawdę już zaczęła przynosić. Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować udanej inicjatywy i życzyć powodzenia i satysfakcji przy okazji kolejnych spotkań i realizacji następnych wyzwań i inicjatyw.

Pozdrawiam,
Tomasz