Obrazek użytkownika I Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

1. Wspólnie z opiekunem projektu zastanowiliśmy się, który z obszarów najbardziej "kuleje" w naszej szkole.

2. Po wybraniu wyzwania, zastanawialiśmy się, które media okażą się najlepsze do komunikacji.

3. Z racjio tego, że istnieje oficjalny profil naszej szkoły na facebooku, zdecydowaliśmy się na założenie konta na Instagramie.

4. Obecnie konto służy do komunikacji między uczniami, a członikami Samorządu Uczniowskiego.

Spoza zespołu projektowego zaangażowani zostali członkowie Samorządu Uczniowskiego.

Na tym etapie nie napotkaliśmy na większe trudności. Wahaliśmy się pomiedzy założeniem kolejnego konta na facebooku, a założeniem całkowicie nowego  środka przekazu - profilu na Instagramie. Konto na facebooku jest nadzorowane przez dyrekcję szkoły. Konto na Instagramie jest swobodnie prowadzone przez uczniów - dla uczniów!

Sukcesem jest swoboda w prowadzeniu profilu Samorządu Uczniowskiego.
Dodatkowe informacje:
  • Każdy uczeń ma dostęp do profilu samorządu na Instagramie i często komunikujemy się w celu przekazania informacji, próśb, pomysłów i pozyskania sugestii dot. naszej szkoły.
  • Uczniowie mogą pisać do samorządu w wiadomości prywatnej bądź odpowiadając w ankietach, które umieszczane są w opcji "relacja" na Instagramie.
  • Komunikaty nadawane są przez posty bądź relacje - mają charakter informacyjny. Dotychczas, Samorząd Uczniowski udostępniał następujące posty/relacje (niektóre z nich widoczne w załcznikach "ZDJĘCIA DOKUMENTUJĄCE REALIZACJĘ WYZWANIA"):
    • Ogłoszenie o nowym składzie Rady Samorządu Uczniowskiego
    • Prezentacja nowych kandydatów (kilka słów o sobie - zakładka "O nas")
    • Ankieta dotycząca pomysłu na spędzenie walentynek w naszej szkole
    • Promocja uczestnictwa w Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach
    • Informacja o dystrybucji gadżetów z logiem szkoły (bluzy, torby)
    • Pomysł na promowanie pasji i zainteresowań uczniów
    • Informacja o poszukiwaniu maszyny do poprcornu potrzebnej na wieczór filmowy w naszej szkole
  • Członkowie samorządu przeszli po klasach i zawiadomili o nowej drodze komunikacji - profilu na Instagramie.

Witajcie,

dziękuję za dodatkowe informacje.

Ciesze sie, że udało Wam się trafić w potrzebe uczniów i uczennic. Myślę, że Instagra jest super miejscem do robienia akcji ogólno szkolnych/społecznych.

Zawsze mozecie go wykorzystać również do konkursów, gdzie uczniowie będa musieli wstawiać zdjęcia czy w szybki sposób się komunikować.

Nie zapomnijcie o promowaniu tego komunikatora co roku, to znaczy aby każdy nowy rocznik miał do niego taki sam dostęp jak Wy teraz.

Pozdrawiam serdecznie i gratulacje!

Sylwia