Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 50 im. Emilii Plater w Gdańsku
Super Relacja: 
Tak
Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?: 
3. Starsi uczniowie lub przedstawiciele władz SU organizują zajęcia na temat wyborów dla swoich młodszych kolegów.
Data ostatnich wyborów: 
poniedziałek, Września 30, 2019
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Najpierw przygotowaliśmy prezentację i omawialiśmy jak będzie wyglądało spotkanie. Dyskutowaliśmy też nad prezentacją. Następnie przygotowaliśmy salę, zaprosiliśmy klasę i ich nauczycieli. W końcu zorganizowaliśmy apel. W spotkaniu wzięły udział klasy VI, VII i VIII ich nauczyciele. Odbyły się dwa apele pod rząd w którym wzięło udział około 80 osób. W trakcie pokazywaliśmy naszą prezentację i dyskutowaliśmy nad tematem - przebiegiem wyborów i ich rodzajami. Mógł się wypowiadać każdy uczeń, ale tylko niektórzy chcieli się wypowiedzieć. Jeden apel trwał 45 minut. 

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

W realizację wyzwania byli zaangażowani nauczyciele oraz uczniowie klas VIII, którzy pomagali nam ustawić krzesła. 

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Najtrudniejsze było dotarcie do uczniów i nakłonienie ich do aktywnego udziału. Większość wstydziła się wypowiadać.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Udało się nam zorganizować i sprawnie przeprowadzić dwa apele. Przekazaliśmy wszystkie informacje, które chcieliśmy. Uczniowie słuchali prezentacji i myślę, że przekazaliśmy podstawową wiedzę, którą chcieliśmy żeby każdy uczeń z naszej szkoły miał na ten temat. 

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Dodatkowe informacje: 

Nasza nauczycielka przygotowała film z realizacji zadania, nie mamy zdjęć. Nie możemy załączyć tutaj filmu, dlatego wyślę go do Pana mailem. 

Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Drodzy i Drogie,

serdecznie dziękuję za przesłanie sprawozdania. Cieszę się, że zrealizowaliście wyzwanie, o którym rozmawialiśmy w trakcie naszego spotkania. Jestem przekonany, że dzięki prezentacji Wasi koledzy i koleżanki ze szkoły rozwinęli swoją wiedzę nt. wyborów oraz demokratycznego podejmowania decyzji. Zdaję sobie sprawę z trudności dotyczących aktywizowania uczestników podczas takich spotkań, ale po materiale wideo, który do mnie podesłaliście, zauważyłem, że poroadziliście sobie z tym perfekcyjnie. Wielkie brawa! Trzymam kciuki za Wasze dalsze działania!