Obrazek użytkownika Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim
czwartek, Września 26, 2019

Kandydat zgłaszał swoją kandydaturę conajmniej 7 dni przed datą wyborów. Dokładnie tydzień przed wyborami Szkolna Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalną listę kandydatów. Każdy kandydat przygotowywał swój plan wyborczy. Głosowanie odbywało się za pomocą kart do głosowania. Karta zawierała imiona i nazwiska kandydatów spisane alfabetycznie. Wyborca otrzymał od Szkolnej Komisji Wyborczej jedną kartę do głosowania (potwierdzał to podpisem na liście), zajmował wyznaczone miejsce i oddawał głos poprzez postawienie przy wybranym kandydacie znaku „x”. Po dokonaniu wyboru wrzucał kartę do urny. Następnie głosy zostały zliczone i ogłoszono zwycięzców.

. W skład Szkolnej Komisji Wyborczej wchodzili :

- nauczyciel wskazany przez dyrektora szkoły

- opiekun Rady Uczniów

- uczniowie wskazani przez rady klasowe (1 reprezentant klas I – III i 2 reprezentantów klas IV – VIII)

Najtrudniejsze w realizacji wyzwania było stworzenie kart do głosowania.

Udało nam się wybrać przewodniczącego szkoły oraz Zarząd Samorządu Uczniowskiego.

Inne pliki związane z realizacją wyzwania:
  1. 1. Odrynacja wyborcza.doc (41KB)

Dzień dobry,

dziękuję za zamieszczenie relacji z Waszych wyborów.

Choć krótka, zawiera większość informacji pozwalających wyobrazić sobie to wydarzenie. Dołączyliście także Waszą ordynację wyborczą. Jest ona bardzo precyzyjna i przemyślana. Obok oczywistych zawiera także nietypowe i bardzo ciekawe rozwiązania, na przykład zobowiązanie do prowadzenia kampanii wyborczej w stylu „fair play”. Jest to pomysł wart rozpropagowania. Jedno z zamieszczonych przez Was zdjęć pokazuje, że zadbaliście o tajność wyborów- jest na nim porządna, opieczętowana urna do głosowania i wydzielone miejsca do głosowania, zabezpieczające w praktyce tę tajność. Brakuje mi jedynie infomacji o frekwencji wyborczej i choćby pobieżnego opisu kampanii wyborczej: czy była intensywna? Co się działo?

Pozdrawiam :-)

Janunsz Żmijski