Obrazek użytkownika IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie
Które wyzwanie z obszaru "Wybory" wybraliście do realizacji?: 
1. Przeprowadzamy wybory do władz SU zgodnie z zasadami i procedurami opisanymi w poradniku CEO: Wybory do władz SU. Poradnik dla ucznia.
Data ostatnich wyborów: 
poniedziałek, Września 30, 2019
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego były przeprowadzane równocześnie z wyborami do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Odbyły się one 30 września 2019 roku. Kandydaci wysyłali swoje kandydatury mailem do Samorządu, który akceptował wnioski. Lista kandydatów została wywieszona na tablicy SU. Kandydaci przeprowadzili kampanię m.in. wywieszając plakaty.

Samorząd wykonał spis uczniów i nauczycieli uprawnionych do oddania głosów. Tydzień przed wyborami została powołana komisja wyborcza, składająca się z 6 osób. Dzień przed wyborami komisja przygotowała karty do głosowania i miejsce do głosowania na korytarzu głównym. Dnia 30 grudnia 2019 roku, zgodnie z ustaleniami odbyły się wybory, które zostały przeprowadzone zgodnie ze wszelkimi zasadami. Po zakończeniu wyborów o godzinie 15.00 komisja udała się na liczenie głosów, które zostało wykonane kilkukrotnie dla dokładności. Następnego dnia pojawiły się wyniki wyborów zarówno na tablicy SU, jak i na oficjalnej stronie SU na Facebooku.

 

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Cały zepół SU. 

Komisja wyborcza (6 wybranych osób).

Opiekunowie SU.

 

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

W realizacji tego wyzwania nie napotkaliśmy żadnych komplikacji. Wszystko przebiegło bezproblemowo.

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Sukcesem jest na pewno frekwencja wyborcza w naszej szkole (wyniosła 82,8 %), ale także zainteresowanie uczniów szkoły wyborami.

 

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Miła grupo,

Dziękuję za relację z wykonania działania w ramach obszaru Wybory i kwestie formalne. Bardzo się cieszę, że udało Wam się sprawnie i demokratycznie zorganizować wybory do władz samorządu uczniowskiego Waszej szkoły, a także przy okazji do Młodzieżowej Rady Miasta .

Z Waszego opisu wynika, że dołożyliście wszelkich starań, aby wszyscy uczniowie mogli kandydować, poznać kandydatów i ich programy podczas plakatowej kampanii wyborczej i głosować. Do krótkiej, ale treściwej relacji z Waszych działań dołączyliście serię zdjęć, a także przykłady plakatów wyborczych oraz skan protokołu z wyborów. Super! Z protokołu wynika, że osiągnęliście wysoki wynik frekwencji – 82,8 % uczniów szkoły wzięło udział w wyborach. To bardzo dobry wynik. Bardzo mnie cieszy, że młodzież z Waszej szkoły jest tak zaangażowana i chce mieć wpływ na jej codziennie funkcjonowanie.

W relacji brakuje ważnego elementu  - ordynacji wyborczej (czyli regulaminu samorządu), czyli dokumentu zawierającego zasady głosowania. Bardzo proszę zamieśćcie link do Waszej ordynacji wyborczej lub dodajcie go jako plik.  

Pozdrawiam

Wasza mentorka