Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Grojcu
Które wyzwanie z obszaru "Uczenie się i nauczanie" wybraliście do realizacji?: 
2. Organizujemy dyskusje klasowe lub szkolne o tym, co nas motywuje do nauki. Wnioski przedstawiamy nauczycielom i opracowujemy konkretne propozycje do wprowadzenia w życie.
Opiszcie jak przebiegła realizacja wyzwania : 

Poczatkowo chcieliśmy na korytarzu   umieścić tablicę na której moglibysmy umieszczać informacje na temat tego co nas motywuje a co wręcz przeciwnie.  W klasach na godzinach wychowawczych planowaliśmy przeprowadzić dyskusje na ten temat.  Efektem naszych działań miało wypracowanie w raz z nauczycielami skutecznego  systemu motywacji.   Niestety przenieslismy to działnie na marzec i okazało się, że musimy całkowiecie zmienić nasze działania. Zamknieto szkołe z powody koronawirusa. Poczatkowo myslelismy, ze musimy zrezygnować z realizacji dalszych wyzwań. Jednak nasza opikeunka zachęciła nas do działania online. Zaczelismy zastanawic się jak zrealizować nasz ewyzwanie w sieci. Początkowo myslelismy o ankietach w formularzu google, ale pomysł nie spotkał się z aprobatą kolegów. Wtedy nasza opiekunka podpowiedziała nam wykorzystanie mentimeter. I to był strzał w dziesiątkę. Zapyaliśmy kolegów co ich motywuje a co nie. Poczatkowo mielismy problrm, bo odpowiedzi nie pojawiały sie tak szybko jak bysmy chcieli i musielismy powtórzyć ankiete. Al udało się£ Okazało się, że tak na prawde motywuje nas nauczyciel, pełem=npasji, stosujący ciekawe,  metody pracy....  ( bardzo podobały sie edukacyjne escape roomy na lekcjach historii i j. angielskiego,, prezentacje genial.ly, wirtualne lekcje np. w Centrum Koperika) a demotywuje - nuda.. ciągłe testy, uczenie pod egzamin, straszenie tym,że nie dostaniemy się do wybranej szkoły. Po przeprowadzenu ankiet, przygotowalismy plakaty w canvie i przedtawiiśmy wyniki ankiet nauczycielom i pani dyrektor. Zaproponowaliśmy aby ci nauczyciele, którzy prowadzą super lekcje przeprowadzili "szkolenia" dla pozostałych. pani dyrektor uznała nasz pomysł za bardzo dobry. Mamy nadzieję, że  więcej nauczycieli będzie stosować takie metody pracy.

Napiszcie kto był zaangażowany w realizację wyzwania (spoza zespołu projektowego)?: 

Zarząd SU

Co było najtrudniejsze w realizacji wyzwania?: 

Odnalezienie się w nowej rzeczywistości po zamknięciu szkół. Zachęcenie kolegów do wspólpracy. Niestety po raz kolejny jednej klasy nie udało się  zachęcić do wspólnego działania. No i jeszcze ciągłe problemy z internetem...

Co Wam się udało/uważacie za sukces związany z realizacją tego wyzwania?: 

Aktywizacje uczniów w czasie zalnego nauczania. W naszej szkole prowadzone normalne lekcje online i większość nie miała ochoty na kolejne zadania online. Ale udało się!

Zdjęcia dokumentujące realizację wyzwania: 
Status: 
Zaakceptowane
Komentarze: 

Witajcie, 

cieszę się że mimo wszystko udało Wam się dokończyć działanie. Spodziewam się, że w rzeczywistości gdzie mozecie się spotkać i porozmawiać w klasach, wyzwanie to byłoby znacznie łatwiejszedo realizacji. 

Na przyszłość, pisząc tego typu relację pamiętajcie aby wstawić wzór ankiety którą udostępnialiscie oraz dane dotyczące ile osób wypełniło a ile zrezygnowało. 

Mam również nadzieje, że w kolejnym roku szkolnym będziecie ten temat kontynuować dalej i na przykład zrealizujecie spotkanie dotyczące tego co w praktyce oznaczaja ciekawe metody pracy? Jak możecie je realizować w swojej szkole, jakie macie zasoby i sojuszników? 

Pozdrawiam Was serdecznie, Sylwia