Obrazek użytkownika Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?:
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Tworzymy Fort Licealisty - czyli miejsce odpoczynku podczas przerw i strefę komfortu dla uczniów.

Już  od dawna uczniowie naszej szkoły marzyli o miejscu w którym mogliby odpocząć  i zrelaksować się podczas przerw. Okazja do działania nadarzyła się wraz z udziałem w programie Szkoła Demokracji. Najpierw organizowaliśmy zebrania Samorządu Uczniowskiego, na które zapraszaliśmy wszystkich uczniów. Celem tych spotkań było wspólne zaplanowanie tej naszej przestrzeni tak, aby każdy czuł się tutaj dobrze.

Kiedy już powstał plan, przystąpiliśmy do jego realizacji. Wspólnie podejmowaliśmy decyzje dotyczące wyboru kolorów farb, mebli, akcesoriów i dekoracji. W naszym Forcie Licealisty znalazły się fantastyczne pufy, blat śniadaniowy z hokerami, obrazy, grafiki, tabliczki ze śmiesznymi napisami.  Naszym pomysłem była duża, czarna ściana pomalowania farbą tablicową, na której od razu pojawiły się rysunki, napisy, kalendarz maturalny. Mamy nadzieję, że w naszym kąciku pojawi się jeszcze zegar, lustro, rolety w oknie i oczywiście więcej kolorowych grafik na ścianach. Będziemy dalej działać, aby tak się stało.

Nasze pomysły pomagali wcielić nam w życie nasze panie opiekunki samorządu, dyrekcja, Rada Rodziców i oczywiście niezastąpiony pan konserwator.

Jest to takie nasze centrum komunikacji między uczniami, samorządem i nauczycielami.

W realizację wyzwania była zaangażowana dość duża grupa osób. Przede wszystkim byli to uczniowie, członkowie samorządu uczniowskiego, którzy włączyli się w dyskusje i wspólnie podejmowali decyzje na temat projektowania naszego Fortu Licealisty oraz wyboru wszelkich akcesoriów, dodatków czy mebli. Pomocą służyli nam opiekunowie SU, pani pedagog, dyrekcja naszej szkoły,  Rada Rodziców, a przede wszystkim pan konserwator, który wprowzdził nasze pomysły w życie.

Najtrudniejsze oczywiście okazało się pozyskiwanie funduszy na realizację naszych pomysłów, ale dzięki pracy własnej, pomocy dyrekcji i Rady Rodziców udało nam się zrealizować nasze plany.

Sukcesem jest to, że mamy wreszcie nasz wymarzony Fort Licealisty, prawdziwą strefę komfortu i wypoczynku dla wszystkich licealistów. Mamy fajne miejsce tylko dla siebie, gdzie możemy pogadać, posłuchać muzyki ze szkolnego radiowęzła, czy po prostu zjeść drugie śniadanie przy blacie, siedząc na wygodnych hokerach.

Miły zespole,

Cieszę się, że udało Wam się zrealizować to wyzwanie i wstawić relację z niego. Cieszę się, że udało się Wam większą cześć wyzwania zrealizować przed zamknięciem szkół i że kącik Fort Licealisty powstał. I jest super! Co każdy może zobaczyć na dołączonych do relacji zdjęciach.

Wykonaliście ogrom prac przygotowawczych, bardzo ważnych w realizacji tego wyzwania. Ściana tablicowa, na której można pisać jest świetnym pomysłem.

Zaangażowaliście uczniów szkoły w podejmowanie decyzji , co do wyglądu i funkcji planowanej strefy, a w realizację projektu zaangażowaliście całą społeczność szkolną, uczniów, grono pedagogiczne, Radę rodziców i … nawet pana konserwatora J. Dodatkowo bez waszego przedsiębiorczego pomysłu na SAMODZIELNE! zdobycie funduszy, ten kącik może by nie powstał. Możecie być z siebie dumni! Miejsce urządziliście ładnie i funkcjonalnie. Ściana tablicowa, na której można pisać jest świetnym pomysłem. Możecie być z siebie dumni!

Pomysł jest świetny, wykonanie profesjonalne, wszystko godne polecenia innym szkołom i uczniom z całej Polski jako wzór i inspiracja. Uważam , że było to Super działanie i  jest to Super Relacja, zatem taki status jej przyznaję. Z pozdrowieniami

Wasza mentorka