Obrazek użytkownika Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Radzionkowie
Które wyzwanie z obszaru "Podejmowanie decyzji" wybraliście do realizacji?:
2. Wybrany fragment przestrzeni szkolnej zostaje przeorganizowany przez uczniów i dla nich (np. stworzenie kącika wypoczynku, remont sal zgodnie z zaleceniami uczniów i uczennic, mural na ścianie szkoły stworzony przez młodzież).

Od początku chciałysmy stworzyć miejsce przyjazne dla Nas. Miejsce gdzie można by było spędzić miło czas. Miał być to kącik relaksacyjny w szkole.... i będzie, ale  nieco później. Teraz chcemy przebywać jak najwięcej na świeżym powietrzu a możliwości ze względu na sytuacje są znikome. Tak powstał pomysł zamiany naszej otaczajęcej nas, szarej rzeczywistości w "Kolorowy Zawrot Głowy".

Tak humorystycznie o tej inicjatywie napisał nasz p.dyrektor   " Po południu doszło wreszcie do zaplanowanej dewastacji naszego "pięknego", szaro-betonowego płotu. Policja oczywiście jest już poinformowana, a sprawcy uwiecznieni na zdjęciach. Wszyscy mają dziwnie zadowolone twarze, choć wiemy, ze graffiti w Polsce jest nielegalne, szczególnie na obiektach użyteczności publicznej. A my przecież publicznie jak najbardziej użyteczni. O oto co młodociani i nie tylko przestępcy napisali o swoim czynie:
"...to okazja aby miło i kreatywnie spędzić czas całą naszą społecznością. Pomysłem na niedzielne popołudnie było wiosenne graffiti wykonane sprayami na ogrodzeniu naszego ośrodka, które polegało na stworzeniu logo każdej z grup. Zadaniem uczestników było przedstawienie społeczności,tego co charakteryzuje daną grupę wychowawczą."
I tak nasze otoczenie gdzie spędzamy wolny czas nabrało uroku i kolorów.

Zaangażowane były wszystkie dziewczyny i wychowawcy.

Najtrudniejsze okazało się planowanie projektów grafitti. Miałysmy bowiem świadomość, że to co stworzymy zostanie z nami na długo.

Udalo się zaangazować całą społeczność placówki wprowadzając jednocześnie atmosferę zabawy i wspólpracy. Byliśmy wszyscy razem.

Drogi Zespole,

wygląda na to, że niezłe z Was rozrabiaki. ;) Bardzo dobrze, że te "dewstacje" i szczęśliwi sprawcy zostali uwiecznieni na zdjęciach - widać, że się porządnie napracowali. ;) Wielkie gratulacje takiego twórczego i kolorowego działania w Waszej przestrzeni! Udało się Wam zrobić coś razem, kreatywnie spędzić czas, odmienić Waszą przestrzeń, ożywić i sprawić, by była "wasza" - nadać jej unikatowy kształt! Świetne działanie integrujące i dzięki temu macie teraz radosne otoczenie! Gratulacje kolejnego świetnego, wspólnego działania! Mam nadzieję, że za każdym razem, gdy będziecie patrzyły na Wasze dzieło, spowoduje to uśmiech na Waszych twarzach. Jesteście bardzo kreatywną ekpią i trzymam kciuki za Wasze kolejne przedsięwzięcia w MOWie i potem już w życiu, społeczności lokalnej - z pewnością z taką energią i pomysłowością możecie zdziałać fantastycznej rzeczy i inicjatywy! :))