Obrazek użytkownika Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
3.Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia

Wraz z podjęciem decyzji o organizacji nocy integracyjnej w naszej szkole postanowiliśmy rozdzielić obowiązki między wszystkie klasy. Nocke zaplanowaliśmy 28.02.2020 r. godz. 19.00 -29.02.2020r. godz. 07.00. Byl to czas zaraz w pierwszym tygodniu po powrocie z ferii. W nocce brało udział 20 kilka uczniow i 3 opiekunów.

Wszystkie działania przygotowawcze robili przedstawiciele różnych klas. Czasami była to 1-2 osoby, a czasami więcej osób z klasy.

Do obowiązków uczniów należało:

-rozwieszenie informacji o całej akcji, kl. IIIC

-przygotowanie i wydrukowanie zgód na uczestniczenie dla rodziców, roznoszenie tych dokumentów, poźniej pilnowanie, aby zainteresowani uczniowie przynieśli je na czas, pilnowano tego jeszcze przed feriami - kl. IIIA i IIb pod opieką p. Pyszki

-przeprowadzenie zbiórki pieniędzy na zakup potrzebnych produktów, kl. II C

-rozmowy z jedną z kołobrzeskich cukierni, która kształci naszych uczniów o zasponsorowaniu słodkich przekąsek, ciast i deserów na naszą imprezę - kl. IIIc. Otrzymaliśmy je w dniu zabawy.

-zakup produktów na przygotowanie jedzenia w czasie zabawy integracyjnej, 27 lutego,  kl. I Eg

-przygotowanie przekąsek w pracowni gastronomicznej tortille w dniu 28 lutego - kl. kucharzy IAp i I Ag pod opieką p. Olszak

-przygotowanie sali przekąsek kl. ICg

-przygotowanie sali (świetlicy) -rozstawienie stołów i krzeseł  na zabawę integracyjną kl. IBg

-wybór filmów, przygotowanie sprzętu, zorganizowanie projekcji filmów, kl. IDp

-zorganizowanie czesania uczestników zabawy przez uczennice fryzjerki kl. IIA i IIID

-rozkładanie gier planszówek, prowadzenie zabawy pt. Euro szanse kl. I Fp pod opieką p. Dyrektor

-przygotowanie sali gimnastycznej do spania, rozłożenie materacy kl. IEp pod opieką p. Kukiełki

-zabawa taneczna na korytarzu, poszukanie odpowiedniej muzyki, kl. II A

-posprzątanie po imprezie w sali do jedzenia kl. IBp

-posprzątanie sali gimnastycznej, złozenie materacy kl. IDg pod opieką p. Mroza.

Do zrealizowania tego wyzwania skorzystaliśmy z pomocy uczniów z każdej klasy oraz nauczycieli, którzy byli opiekunami podczas nocy integracyjnej, opiekuna SU, nauczycieli gastronomii i Pani Dyrektor. Pan Mróz, fotograf amator, jak przy wszystkich imprezach szkolnych zrobił super fotki.

Najtrudniejszą rzeczą do wykonaia wyzwania była obawa przed brakiem odpowiedzialnosci uczniów, ktorzy mieli przydzielone zadania i byli zaangazowani w realizacje nocki. Nauczyciele zaangażowani w opiekę nad imprezą oraz my z grupy na bieżąco projektowej pilnowaliśmy dopracowania każdego elementu zadania.

Za sukces uważamy to, że wciąż mobilizujemy coraz wiecej uczniów do bycia aktywnym i przekonujemy ich do tego, że codzienność w szkole nie musi być szara i monotonna.

Droga grupo,

Dziękuję bardzo za kolejną relację. Wygląda na to, że nie tracicie tempa i energii do działania. Na pierwszy rzut oka rzuca się dokładny podział zadań na poszczególne klasy i myślę, że to bardzo mocna strona realizacji tego wyzwania. Po raz kolejny wykorzystaliście unikatowe zdolności uczniów – w tym wypadku umiejętności fryzjerskie i kucharskie, co moim zdaniem jest bardzo dobrym kierunkiem przy organizacji jakichkolwiek inicjatyw uczniowskich (chociaż nie tylko uczniowskich ).

Z różnych części relacji widzę, że bardzo dużo się działo. Były filmy, tańce, czesanie, planszówki, a nawet nocna koszykówka? W podręczniku do programu prosiliśmy, żebyście opisali w relacji Jak przebiegło wydarzenie (jaki był plan, co się wydarzyło)? Poproszę Was o dodanie tych informacji, bo większości mogę się domyślić ze zdjęć i podziału obowiązków, a jednak chciałbym zobaczyć program tzn. co po kolei miało miejsce – a może wydarzyło się coś spontanicznego, czego nie planowaliście ?

Napisaliście, że najtrudniejszą rzeczą do wykonania wyzwania była obawa przed brakiem odpowiedzialności uczniów, którzy mieli przydzielone zadania i byli zaangażowani w realizacje. Ciekawy jestem jak z perspektywy czasu oceniacie odpowiedzialność innych uczniów, czy Wasze obawy się potwierdziły, czy byliście raczej miło zaskoczeni?

Napisaliście również, że w wydarzeniu uczestniczyło 20 kilka osób. Jestem ciekawy jak oceniacie liczbę uczestników. Czy to dla Was dużo, czy mało, czy liczyliście na więcej, a może spodziewaliście się mniej chętnych.

Patrząc na zdjęcia z Waszej nocki, mam przekonanie, że na pewno dobrze się bawiliście. Przy okazji utwierdzam się w przekonaniu, jak ważne jest dobre udokumentowania inicjatyw, bo to jest wspaniała pamiątka ale także reklama Waszych działań na przyszłość. Nie mam pojęcia jak rozwinie się sytuacja z koronawirusem, tak więc zobaczymy, jak będzie z organizacją kolejnych wyzwań, chyba że wymyślicie jakąś inicjatywę online :)

Życzę przede wszystkim dużo zdrowia,

Pozdrawiam,
Tomasz