Obrazek użytkownika Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
3.Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia

W tym roku postaraliśmy się przeprowadzić noc integracyjną w szkole. Całą akcję poprzedziliśmy akcją informacyjną w klasach. Informacja poszła także w eter przez nasze Radio węzeł. Przedstawiciele trójek kalsowych mieli przeprowadzić w klasach ankietę, w której uczniowie wypowieidzieli się, czy są za organizacją nocy filmowej w szkole czy nie? Dodatkowo zapytaliśmy społeczność szkolną jakie filmy chcą oglądać? Uczestnicy projektu Szkoła Demokracji przygotowali także salę z grami planszowymi. Poprosiliśmy naszą Profesor od zajęć fizycznych o zorganizowanie małego fitnesu na małej sali. Wyniki ankiety były zdumiewające, ponad 98% naszych koleżanek i kolegów zadeklarowało chęć uczestnictwa w imprezie. Dlatego postanowiliśmy działać i poprpsilismy o wsparcie Radę Rodziców oraz Grono Pedagogiczne. Ustaliliśmy termin z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym i Radą Rodziców imprezy na noc 7/8 marca 2020r.

W całą akcję zaangażowani byli uczestnicy projektu SD oraz osoby z SU poszczególnych klas. Każda klasa miała do przygotowania coś słodkiego, dziewczyny z poszczególnych klas, podzieliły się na secje aprowizacyjną (robiły kanapki oraz ciepłą herbatę), organizacyjną, chłopaki znowóż odpowiedzialni byli za sprzęt nagłasniający i przygotowanie dużej sali do oglądania. Wsparcie okazali się także nasi Rodzice, oraz Grono Pedagogiczne, które ufundowało słodkie poczęstunki dla nas.

Najtrudniejsze w tej kswetii było przekonać panią Dyrektor, nie było to łatwe. Pani Dyrektor nie chciała się zgodzić w poczatkowym okresie, zasłaniając się względami bezpieczeństwa podczas takiej imprezy. Postawiła przed nami konkretny warunek, ze musimy zorganizować opiekę minimum 6 nauczycieli. Druga kwestia, to prawa autorskie do wyswietlanych filmów.

Dużo zastanawialiśmy się nad faktem, czy wszyscy przyniosą z sobą śpiwór i karmimatę, okazało się jednak, że niepotrzebnie się tego obawialiśmy.

Dużym sukcesem była zgoda Grona Pedagogicznego - az 12 nauczycieli pomogło nam podczas nocy. Dużą pomocą takze dla nas byli nasi Rodzice, którzy nas wsparli finansowo i później podczas sprzątania po imprezie. Trzecim sukcesem, był fakt, ze nie spodziewaliśmy się, że tyle osób zechce przyjść na nockę do szkoły. Było nas 245 sztuk , bez nauczycieli i rodziców.

Witajcie Kęty,

serdecznie garuluje! Myślę że tak DUŻA impreza nie udałaby sie nigdy gdybyscie nie współpracowali.

Widać też, że przemyśleliście wydarzenie w każdym calu - np. aspekt legalności źródeł pokazywania filmów.

Myślę w przyszłości możecie śmiało myśleć o organizacji wydarzenia w skali lokalnej.

Trzymam za Was kciuki :)

Sylwia