Obrazek użytkownika Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku
Które wyzwanie z obszaru "Działania uczniów" wybraliście do realizacji?:
3.Organizujemy dzień/noc integracyjną dla uczniów szkoły, podczas której każda klasa jest odpowiedzialna za przygotowanie poszczególnych elementów wydarzenia

Nasze wydarzenie związane z nocowaniem w szkole ujęlismy w planie działań Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020.

Na początku miała to być data 15.11, ale z uwagi na wiele wydarzeń, które miały miejsce w I semestrze dyrekcja wskazała na przełożenie wydarzenia na II semesr. W I semestrze udało nam się zorganizować jako próbę dyskotekę Andrzejkową, to tez nowość, bo do tej pory takie imprezy nie odbywały się w naszej szkole.

Przebieg realizacji:

1. Na początku wydarzenie zostało ujęte w planie działąń SU.
  2. Ustalono datę noc z 24-25.04.2020, data została zaakceptowana na spotkaniu z Panią dyrektor.

Podczas tego spotkania został przedstawiony regulamin "Nocki w szkole", która miała być wieczorem filmowym, połaczonym z konkursami i grami integracyjnymi dla młodzieży, która będzie chciała w niej uczestniczyć.

3. Gospodarze klas zobowiązani byli sporzadzić i dostarczyć do 20.03.2020 przedstawicielom SU listy osób, które chciały wziąć udział w wydarzeniu.

4. Informacja miała być przedstawiona rodzicom podczas spotkań w marcu i poprzez e-dziennik.

5. Informacje miały być umieszczone na fb SU i fb szkoły

6. Każdy wpłacał 5 zł, z które miały być kupione dronme przekąski na czas wydarzenia (podobnie zrobiliśmy podczas szkolnych andrzejek)

7. Ustalono filmy jakie będą wyświetlane podczas wydarzenia (3 godziny)

8. Przygotowano zabawy integracyjne (5, które miały stanowić element przerywnik w wydarzeniu)

9. Podczas nocowania miał odbywać się tez maraton 3 godzinny gier planszowych, które mieli przynieść uczestnicy wydarzenia.

10. Każdy musiał dostarczyć zgodę rodzica lub opiekuna na udział w wydarzeniu.

11. Określano ramy czasowe 18-8:00 i wybrano miejsce nocowania. Każdy mał posiadać swoją karimate i śpiwór.

Zaproszono do udziału -opieki nauczycieli, ich liczba uzależniona była od liczby osób zgłoszonych.

Niestety z przyczyn od nas niezależnych nasze wydarzenie nie doszło do skutku:-(

Do relaizacji zgłosiły się osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu oraz działające w SU.

W tym roku to chyba nawet by nam się to udało, ale WIRUS pokżyżował nasze plany.

Najtrudniejsze byłoby wyszukanie nauczycieli, którzy chcieliby zostać z nami w szkole. Jednak mieliśmy informacje, że i oni się znajdą.

Nestety nie odniesliśmy sukcesu, bo nie moglismy zrealizować tego przesięwzięcia. Choć uczniowie od początku roku się o to dopytywali.

Załaczamy zatem zdjęcia z innych wydarzeń, które byly związane z zaangarzowaniem klas w naszej szkole.

Dodatkowe informacje:

Z uwagi na sytuację nie mogliśmy zrealizować tego wydarzenia i nie posiadamy materiałów, któr mogłyby je promować dlatego nie wiemy czy to wyzwanie zostanie nam zaliczone.

Drodzy i Drogie,

serdecznie dziękuję Wam za przesłanie relacji z kolejnego wyzwania. Pamiętam nasze rozmowy o dotychczasowych doświadczeniach związanych z aktywnością w samorządzie uczniowskim, jak i Wasze dalsze plany na przyszłość. Pomysł z organizacją nowych wydarzeń w szkole jest bardzo wartościowy. Szczególnie gdy wynikają one z potrzeb społeczności. Przygotowany przez Was plan jest naprawdę szczegółowy, dobrze przemyślany. Zdaję sobie sprawę, że w obecnej sytuacji nie mogliście przygotować tego przedsięwzięcia. Trzymam kciuki, aby udało się je Wam zrealizować w przyszłym roku! Serdeczności!