Obrazek użytkownika Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce
4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.

Co wydarzyło się krok po kroku

1. Odbyło się spotkanie Zespoły odpowiedzialnego za Program Szkoła Demokracji z Radą SU podczas, którego uzgodniliśmy jak taka komunikacja z dyrekcją mogłaby wyglądać.
  2. Umówiliśmy się na spotkanie z Panią Dyrektor w celu zapytania czy wyraża chęć i zgodę na taką formę komunikowania się z uczniami.
  3. Podczas wspólnego spotkania z Panią dyrektor uzgodniliśmy, iż spotkania z Panią dyrektor będą się obywać w sposób cykliczny tj.:
  • raz w miesiącu Pani dyrektor będzie się spotykać z Radą Samorządu Uczniowskiego,
  • raz w miesiącu Pani dyrektor będzie się spotykać również z Radami Klasowymi wszystkich klas,
  • minimum raz w semestrze będą organizowane spotkania dla wszystkich uczniów szkoły.
  1. Na spotkaniach będą omawiane bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem szkoły, z potrzebami uczniów, z relacjami dotyczącymi wydarzeń szkolnych i te ważne i istotne z punktu widzenia ucznia szkoły.
  2. Ważne jest również to, iż Pani dyrektor podkreśliła, że uczniowie zawsze mogę do niej przyjść jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Spoza Zespołu projektowego do relazacji wyzwania był zaangażowany drugi opiekun SU oraz Rada SU.

Najtrudniejsze w realzacji wyzwania, było zorganizowanie pierwszego spotkania z dyrekcją szkoły, której to grudniowy kalendarz pracy był tak napięty, że umówione już spotkania z Panią dyrektor niestety nie dochodziły do skutku. Jednak w końcu się nam to udało, tuż przed przerwą świąteczną:-), pierwsze ktoy za płoty, a sądziliśmy, że to wyzwanie będzie najłatwiejsze...

Sukcesem było to, że do skutku doszło to pierwsze spotkanie, ogromną determinację tu wykazała się nasza opiekunka SU, która pomimo nie udanych prób organizacji spotkania nie poddawała się i to nas wzmocniło, że jednak warto. Odzew uczniów szkoły, którzy mówili nam, że jest to dobry pomysł oraz ich reakcja podczas pierwszego spotkania była również mocną stroną tego wyzwania uznali bowiem, że jest do dobra forma komunikacji szerszej liczby uczniów szkoły z dyrekcją, daje im możliwość przygotowania się wcześniej do spotkania z Panią dyrektor w związku ze znanymi terminami takich spotkań. Cieszy nas również otwartość dyrekcji na inicjatywy i pomysły uczniów szkoły i chęć bezpośredniego poznania ich potrzeb.

Drogi Zespole,

wielkie brawa - pierwsze wyzwanie za Wami!  Wielkie gratulacje Wam i pani opiekun determinacji na drodze do realizacji tego wyzwania. Udało Wam się ustalić stałe spotkania z dyrekcją i odbyło się pierwsze z nich, zatem teraz tylko trzeba pilnować, by się odbywały i wówczas przyniosą one konkretne owoce. Najważniejsze, że udało Wam się porozumieć i dyrekcja jest otwarta na Wasz głos, co jest kluczowe. Bardzo dobrze, że ustaliliście również stałe spotkania z przedstawicielami klas i z uczniami całej szkoły.

Jeszcze takie pytanie, czy ustaliliście konkretny dzień lub terminy w miesiącu na te spotkania, o których piszecie, a także miejsce? To bardzo ważne, by ustalić wcześniej KONKRETNY termin lub terminy w wybranej przez Was częstotliwości i miejscu i potem tego nie zmieniać ani nie przekładać. To istotne, aby trzymać się tych ustaleń i rzeczywiście weszły one w życie oraz przyniosły realne porozumienie, umożliwiły wspólne działania i zmiany w szkole. Macie już takie terminy i miejsce zarezerwowane z góry? Dajcie znać. Jeśli nie, może warto to zrobić

Niemniej jeszcze raz - wspaniale, że udało Wam się zorganizować spotkanie i zrobić krok w stronę wspólnych ustaleń odnośnie kolejnych spotkań. Trzymam kciuki, by były one owocne i przynosiły realne zmiany, by była to przestrzeń do rozmowy i planowania. Powodzenia w kolejnych wyzwaniach!