Projekt Szkoła Demokracji
realizowany przez:
2. Komunikacja i media - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Narodowego Święta Niepodległości w Koszalinie
Przekształciliśmy serwer discord, który wykorzystywaliśmy do komunikacji w sprawach samorządu, na serwer szkolny, dzięki czemu wszyscy chętni mogą ze sobą porozmawiać.
Wybór padł na discorda, ponieważ jest łatwy w obsłudze, oraz większosć uczniów naszej szkoły korzysta z niego na co dzień. Ze względu na swoją prostotę umożliwia komunikację przy pomocy każdego dostępnego urządzenia.
W celu umożliwienia wszystkim uczniom i uczennicom naszej szkoły korzystania z szkolnego discorda, umieściliśmy link z zaproszeniem na facebooku szkoły.
Zasady korzystania z serwera zawarliśmy w regulaminie szkolnego discorda.
Komunikujemy się za pomocą wiadomości tekstowych i rozmów głosowych.
Naszego discorda przetestowali uczniowie klas ósmych.
Najtrudniejsze było, jest i będzie zaproszenie na serwer uczniów szkoły.
Drodzy,
Cieszę się bardzo, że walczyliście do samego końca. Podziwiam Wasze zaangażowanie i determinację. Zaczęliście przecież od unieważnienia wyborów, potem na moment przed budżetem partycypacyjnym przyszła pandemia i zamknięcie szkoły. Stosując terminologię żeglarską, można powiedzieć, że przez cały czas mieliście wiatr w mordę. Mimo to ukończyliście tegoroczną edycję Szkoły Demokracji.
W ostatnim zrealizowanym przez Was wyzwaniu najbardziej spodobało mi się uzasadnienie dlaczego wybraliście discorda na nowy środek przekazu w szkole. W tym miejscu najczęściej pojawia się Facebook, Messenger czy Instagram. Tymczasem Wy zdecydowaliście się na coś innego, ale odpowiadającego specyfice społeczności uczniowskiej ( większość osób korzysta na co dzień ). Nie miałem okazji używać discorda, ale z tego co widziałem i czytałem, to mam wrażenie, że może być dużo pożyteczniejszym narzędziem komunikacji niż wspomniane wcześniej aplikacje.
Oczywiście najważniejsze, żeby uczniowie chcieli z niego korzystać i widzę, że tu się zgadzamy. Sami napisaliście, że największym wyzwaniem było i jest zaproszenie uczniów, tak więc trzymam kciuki, żebyście wymyślili jakieś zachęty do jak największej aktywności, bo mam obawę, że samo ogłoszenie na FB szkoły to może być za mało.
Doceniam, że stworzyliście własny regulamin. Jego niewątpliwą zaletą jest prostota i zwięzłość! Dzięki temu jest spra szansa, że każdy go przeczyta :) Natomiast w kontekście zachęty do użytkowania warto pomyśleć o jakiejś pozytywnej przeciwwadze: przykładowe obszary, tematy w których uczniowie mogą się wypowiadać. motyw tworzenia podgrup, kóre łączą uczniów nie kluczem klasowym, ale zainteresowań ( Pamiętacie ćwiczenie kwiatek, z naszego spotkania ?). Teraz mam wrażenie, że nowa osoba, która wchodzi na serwer witana jest tekstem - " TYLKO NIE RÓB TAK I TAK BO CIĘ WYWALIMY". Czy nie bardziej zachęcające byłoby: Cześć, fanie że z nami jesteś, możesz tutaj pisać to to i tamto, możesz samodzielnie proponować nowe wątki, szukać i komunikować się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. W razie pytań służymy pomocą. Proszę nie rób tak i siak, bo tego tu nie chcemy, Daj znać czy to Ci odpowiada!
Bardzo żałuję, że nie mogliście przeprowadzić wszystkich zaplanowanych inicjatyw. Mam wrażenie, że Wasz samorząd uczniowski bardzo by na tym skorzystał. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Myślę, że stworzone przez Was podwaliny, pozwolą następcą na kontynuację pracy i będzie z tego dużo dobrego. Natomiast mam przekonanie, że tegoroczny udział i praca jaką wykonaliście, będzie doświadczeniem, które będzie Wam procentować. Możecie być z siebie dumni. Ja jestem.
Pozdrawiam,
Tomasz
- Zaloguj się aby dodać komentarz.