Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Jako zespół projektowy zauważyliśmy, że bardzo ważnym elementem pracy  SU jest dobry przepływ informacji. Bardzo długo zastanawialiśmy się , jak ulepszyć komunikację między SU a uczniami. Wiedzieliśmy, że dużo dobrego w tym temacie zadziało się rok temu. W szkole pojawiła się tablica informacyjna SU i założono stronę na facebooku. Tablica okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ  z niej uczniowie dowiadują się o wszystkich działaniach podjętych przez SU. Postanowiliśmy zacząć od spotkania i omówienia wszelkich pomysłów. Ze wszystkich propozycji, jakie zrodziły się w naszych głowach i po intensywnej i pełnej emocji dyskusji to stacjonarna  i wirtualna skrzynka  pomysłów oraz indywidualne konsultacje z zarządem SU w jego siedzibie uznaliśmy za najlepsze formy komunikacji, ze względu na ich różnorodność.  Oczywiście zdecydowaliśmy się te pomysły skonsultować z uczniami na lekcjach wychowawczych. Wszystkie okazały się dla naszej społeczności ciekawe.  Dużym plusem wg uczniów są różne zaproponowane formy (od anonimowych do bezpośrednich).

1. Stacjonarna skrzynka pomysłów została w całości wykonana przez uczniów. Zamieściliśmy ją w rogu tablicy informacyjnej SU. Pomalowaliśmy żywym żółtym kolorem po to, aby z daleka można było  ją dostrzec. Nadaliśmy jej też nazwę „Co Ci leży na wątrobie”.  Każdy uczeń swobodnie może wrzucać swoje pomysły w dogodnym dla siebie czasie. Skrzynka opróżniana jest raz w tygodniu.
  2. Odpowiednikiem skrzynki  stacjonarnej  jest skrzynka wirtualna, czyli prościej mówiąc skrzynka mailowa.  Działa na tych samych zasad, co skrzynka powyżej.
  3. Dzięki temu, że udało nam się fragment przestrzeni szkolnej przeorganizować  na potrzeby działalności SU mogliśmy zorganizować  raz w tygodniu indywidualne konsultacje. Odbywają się one w każdą środę na I i II przerwie obiadowej.

Z Wszystkich  form komunikacji staramy się rzetelnie wywiązywać.

W realizację wyzwania zaangażowane były samorządy klasowe, zarząd SU, chętni uczniowie do wykonania skrzynki, opiekun SU, nauczyciel plastyki.

W realizowaniu wyzwania najtrudniejsze(o dziwo!) okazało się wypromowanie stacjonarnej i wirtualnej skrzynki pomysłów. Ciągle nad tym pracujemy i zachęcamy do korzystania z tej formy komunikacji wszystkich uczniów.

Wielkim sukcesem okazały się indywidualne konsultacje z uczniami w siedzibie SU. Własny kąt w szkole przyciąga jak magnes, choć początki nie były łatwe.

Dzień dobry,

dziękuję za obszerną relację z wykonania zadań związanych w wyzwaniem z obszaru II. W moim odczuciu jej szczególnie mocnymi stronami są:

• staranne i pełne autentyzmu opisanie kolejnych kroków, jakie wykonaliście,
  • wskazanie na spójność obecnie podjętych działań z tym, co już wcześniej zostało przez Was zrobione, dzięki czemu mogę dostrzec konsekwentny rozwój Waszej samorządności.

Relacja dowodzi, że pracujecie solidnie i każdy Wasz krok jest przemyślany i skonsultowany. Jestem pod wrażeniem tego, jak często zasięgacie informacji od kolegów i koleżanek. Potrafiliście zaangażować w aktywność wiele podmiotów: samorządy klasowe, zarząd SU, ochotników uczniowskich do wykonania skrzynki, opiekuna SU i nauczyciela plastyki. Moje uznanie budzi także rozmach podjętych działań. Nie ograniczyliście się do jednego rozwiązania, ale uruchomiliście od jednego zamachu kilka kanałów komunikacyjnych: stacjonarną i wirtualną skrzynkę pomysłów oraz  cotygodniowe indywidualne konsultacje. Obiecujecie, że uporacie się z koniecznością codziennego obsługiwania tych rozwiązań komunikacyjnych.Trzymam za Was kciuki i dziękuję ponadto za dołączone zdjęcia.

Przyznaję Waszej relacji status SUPER RELACJI i pozdrawiam

Janusz Żmijski