Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Drezdenku
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Z zamiarem utworzenia konta naszej szkoły na poratalu społecznościowym, jakim jest Facebook nosiliśmy się już długo. Kiedyś szkoła miała swoje konto na FB, potem, z braku osoby chętnej - odpowiedzialnej za jego prowadzenie, zostało ono zlikwidowane. Okres wolnego od szkoły (pierwsze 2 tygodnie) spowodowany pandemią koronawirusa wykorzystaliśmy więc na zrealizowanie naszego pomysłu.

Spoza zespołu projektowego zaangażowana była oczywiście dyrekcja naszej szkoły, bo porozuiewliśmy się z p. dyrektor odnośnie zgody i formy tej strony, postów, które tam mieliśmy zamiar zamieszczać. Nie potrafiliśmy stworzyć takiego profilu z własnych kont, więc poprosiliśmy o pomoc naszego opiekuna zespołu projektowego - p. Alicję, która utworzyła profil szkoły ze swojego konta i to Ona jest jego administratorem. Pani Alicja recenzuje treści, które chcemy wstawić jako posty na stronie. :)

Najtrudniejsze były problemy natury technicznej - niepowodzenia w utworzeniu konta szkoły z naszych profili - może brak naszych umiejętności w tym temacie... Miałyśmy też problem z selekcją materiału, który chciałyśmy wstawiać jako posty na stronie, bo musiały być one odpowiednie - tzn. takie poukładane, żartobliwe, ale bez przesady itp. Problemem był też słabo działający internet.

Sukcesem jest to, że strona - nasz profil, ma sporo polubień, posty trafiają do coraz większej rzeszy osób. Możemy się poprzez nią angażować (zwłaszcza w sytuacji przymusowego siedzenia w domu) w różne akcje i kampanie społeczne, wymyślać własne wydarzenia. Zorganizowaliśmy np. wydarzenie pn. #zostajęwdomu#, konkurs na zilustrowanie tego, jak spędzamy czas w domu, czym się zajmujemy. Nagłośniliśmy też zbiórki organizowane dla dwojga uczniów naszej szkoły chorujących na nowotwory przez Fundację "Siepomaga" oraz Fundację "Kawałek nieba".
Dodatkowe informacje:

Założenie konta szkoły na FB to pomysł na miarę tych czasów, bowiem wzmacnia poczucie więzi ze szkołą, pozwala mieć stały kontakt ze społecznością szkolną, która żywo reaguje na zamieszczane przez nas posty, angażuje się w proponowane przez nas działania/kampanie.

Kochane Drezdenko,

Bardzo się ucieszyłam, gdy dostałam od Was kolejną relację z realizacji CZWARTEGO wyzwania. Wspaniale, że mimo zamknięcia szkół udało się Wam tak wspaniale to wyzwanie zrealizować zdalnie. Do tego wszystkiego okazało się ono bardzo na czasie, ponieważ dotyczy komunikacji internetowej, więc łączącej środowisko szkolne także poza murami szkoły.

Udało Wam się pokonać wszystkie trudności. Fanpage szkolny powstał i widziałam się bardzo intensywnie się rozwija - wiele tam się już wydarzyło od niecałego miesiąca, a liczba obserwujących rośnie. Bardzo mi przypadła do gustu i zainspirowała akcja pt. #zostajęwdomu#, konkurs na zilustrowanie tego, jak spędzamy czas w domu, czym się zajmujemy. Super pomysł! Brawo!

Ja także polubiłam fanpage waszej szkoły i będę z przyjemnością obserwowała jak się rozwijacie i co się u Was w szkole dzieje :-)

Przydzielam Wam super relację, za relację i za zrealizowanie wyzwania, które wpisało się idealnie w szkołę w czasach koronawirusa.

Pozdrawiam Was i życzę Wam zdrowych Świąt Wielkanocnych!

Wasza mentorka

PS. Bardzo małe zdjęcia dołączacie. Wcale ich nie widać w relacji są tak małe. Spróbujcie przesyłać je w trochę większym formacie, ok?