Obrazek użytkownika Szkoła Podstawowa im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Owczarach
1. Tworzymy nowy uczniowski środek przekazu informacji w naszej szkole.

Już na poczatku projektu myśląc o tym wyzwaniu zastanawialiśmy się jaki środek przekazu informacji byłby najlepszym z możliwych. Zespół projektowy w większości opowiedział się za stroną internetową. Najbardziej odważni objęli funkcję administratora strony. Szybko przystąpiliśmy do realizacji pomysłu.

Po utworzeniu konta i zalogowaniu sie na wordpress.com utworzylismy własna strone www na której umieściliśmy najważniejsze informacje związane z naszym SU oraz utworzyliśmy formularz do szybkiego kontaktu z SU. Nad odbiorem wiadomości czuwa grupa wyznaczonych uczniów z projektu.

O realizacji tego wyzwania poinformowaliśmy całą społęczność szkolną. Na tablicy ogłoszeń SU przekazaliśmy wszystkim informacje o funkcjonowaniu strony internetowej a także o formularzu stworzonym do kontaktu z nami. Zachęciliśmy wszystkich, także nauczycieli i rodziców do kontaktu z nami poprzez stronę www. Uczniowie dzielą się z prezydium samorządu swoimi pomysłami i pytaniami wysyłając do nas wiadomości - co jest bardzo cieszące.

W realizację wyzwania zaangażowana była także grupa uczniów spoza zespołu projektowego zarówno z klasy 8 jak i 7.

Najtrudniejszy okazał się czas. To zadanie było czasochłonne i pracochłonne, uczniowie musieli zostać w szkole po swoich lekcjach, by zrealizować zadanie. Uzgadnianie wspólnego, dogodnego dla wszystkich terminu spotkania było także dodatkową trudnością, jednak otwartość uczniów na nowe wyzwanie budziło entuzjazm, dzięki któremu pokonaliśmy trudności.

Zdecydowanie dużym sukcesem jest tutaj nauka przez uczniów systemu do tworzenia stron internetowych, radość i satysfakcja podczas tworzenia strony oraz duża mobilizacja i integracja całego zespołu.
Dodatkowe informacje:

Dzień dobry,

gratuluje stworzenia nowego medium. Mam nadzieje że będziecie z niego często korzystać. Nie zapomnijcie o bieżącej promocji  strony dla nowych roczników.

Takie strony internetowe są również dobre, ponieważ moga być narzędziem do nauki dla Was - uczniów którzy mają "zacięcie" dziennikarskie.

ZAchęcam do wprowadzenia specjalnych tematycznych zakładek, tak aby wasza strona nie była jedynie tablicą ogłoszeń :)

Gratuluje wytrwałości!

Sylwia