Projekt Szkoła Demokracji
realizowany przez:
2. Komunikacja i media - Niepubliczne Liceum im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Umówiliśmy się na spotkanie z Panią Dyrektor w celu przedstawienia jej naszego pomysłu utworzenia grupy na Facebook'u dla Samorządu i pozostałych uczniów. Pani Dyrektor zaakceptowała inicjatywę i tego samego dnia powstała grupa o nazwie Konarski_Rada_Uczniów. Następnie udostępniliśmy grupę wśród młodzieży z naszej społeczności, aby każdy zainteresowany życiem szkoły dołączył do powstałej grupy. W chwili obecnej grupa rozrasta się, a my planujemy rozpowszechniać nasze pomysły reszcie społeczności oraz wspierać resztę uczniów w ich inicjatywach.
W realizację wyzwania byli zaangażowani wszyscy uczestnicy projektu wraz z zainteresowanymi uczniami spoza projektu, którzy dołączyli do naszej grupy.
Najtrudniejsze w naszym wyzwaniu było ośmielenie naszych rówieśników, uświadomić ich że to nie tylko Rada Uczniów może wprowadzać swoje pomysły w życie codzienne szkoły, jednocześnie przekonać ich do działania na rzecz budowania lepszej codzienności szkolnej.
Dzień dobry,
dziękuję za relację z realizacji wybranego wyzwania z drugiego obszaru. Pomysł, by utworzyć grupę na Facebooku w celu usprawnienia komunikacji między uczniami jest bardzo na czasie i liczę, że spełni pokładane przez Was w nim oczekiwania.
Tytuł wyzwania I wyraźnie mówi o "uczniowskim środku przekazu". Wy poszerzacie jego zasięg i informujecie, że ma on służyć "płynnej komunikacji między Radą Uczniów, Dyrekcją, a społecznością szkolną". To oznacza, że jednocześnie realizujecie w jakimś zakresie wyzwanie IV: 4. Wprowadzamy stały sposób komunikacji uczennic i uczniów z dyrekcją.
Opisujecie dość dokładnie, jak doszło do realizacji wyzwania. Wskazujecie na potencjalnych odbiorców informacji: jest to każdy zainteresowany życiem szkoły. Bardzo mnie cieszy, że grupa komunikująca się na Facebooku rozrasta się, gdyż podstawowym kryterium jest w przypadku tego wyzwania powszechność: wszyscy uczniowie i uczennice powinni mieć prawo do korzystania z nowego narzędzia komunikacji.
Wskazujecie również na to, jaki użytek czynicie z tego medium: rozpowszechniacie pomysły Rady Uczniów wśród reszty społeczności. Wartością Waszego medium jest możliwość zapewnienia szerokiej komunikacji, również między uczniami nie wchodzącymi w skład RU: zapewniacie, że będzie służyło "reszcie uczniów w ich inicjatywach".
Z przyjemnością akceptuję Waszą relację. Przypominam przy okazji, że wciąż nie mam na podglądzie Waszego raportu z realizacji I wyzwania. Czekam na niego z utęsknieniem :-)
Pozdrawiam
Janusz Żmijski
- Zaloguj się aby dodać komentarz.