Obrazek użytkownika Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Radzionkowie
2. Wprowadzamy stały sposób komunikacji między uczniami i władzami SU.

Podczas zabrania całej społeczności placówki poświęconego wyzwaniom Szkoły Demokracji nadal czułyśmy pewien niedosyt. Brakowało nam takiego kanału komunikacyjnego który pozwalałby na anonimowość oraz bezpośrednie dotarcie do wszytkich dziewczyn. Każda z nas miała jakiś pomysł ale po dyskusji wybrałyśmy i postanowiłyśmy wprowadzić w życie: Ścianę wolnych wniosków oraz skrzynkę ważnych spraw.

Na ścianie wolnych wniosków. każda z nas ma prawo wpisac informację, którą chcę przekazać całej społeczności. można również na niej odpisać lub dodac soje propozycje. jest ona również miejscem gdzie dajemy równiez upust informacją w formie rysunkowej. Jeżeli jest potrzeba doinformowania, dopytania czy dojaśnienia wtedy mówimy o tym na apelu.

Natomiast nasza Samorządowa Skrzynka to miejsce na tematy trudniejsze, takie które trudno wyrazić na forum lub powinny być anonimowe. Skrzynkę otwieramyy raz w tygodniu w piątek rano. Na propozycje i głosy odpowiadamy w poniedziałek na popołudniowym apelu lub podczas spotkań indywidualnych.

Do skrzynki dołączylismy regulamin, który prezentujemy poniżej.

Niezbędni do realizacji tego zadania byli panowie gospodarczy, którzy wymalowali nam farbą tablicową wyznaczoną część korytarza oraz pomogli przymocować skrzynkę.

Bardzo chciałysmy same stworzyć skrzynkę. Próbowałysmy nawet ale niestety coś nam nie wychodziło. W końcu ustaliłyśmy: Kupujemy !

największym osiągnięciem było zaangażowanie w pomysł wszystkie dziewczyny.
Inne pliki związane z realizacją wyzwania:
  1. 1. Regulamin skrzynki.docx (121KB)

Hej dziewczyny,

ogromne gratulacje!! Jestem pod wielkim wrażeniem Waszego kolejnego działania! Pełna profeska!  Wprowadziliście dwa świetne środki komunikacji - ścianę i skrzynkę. Każde z nich ma swoją funkcję i widać, że włożyliście staranie i serce w przygotowanie tych rzeczy. Bardzo mi się podoba to, że zadbaliście o jasny komunikat, czemu ma służyć skrzynka (a czemu ściana) oraz obustronność komunikacji. Wspaniale, że wyznaczyliście czas sprawdzania karteczek oraz czas i sposób na odpowiadanie odnośnie możliwości realizacji pomysłów, itp. I jeszcze tyyyyle zapału i energii czuć z Waszej relacji, że to jest fantastyczne! Taki pozytywny duch! No i oczywiście dzięki za ekstra zdjęcia!

Zaangażowanie dziewczyn w działanie i za pomocą tej komunikacji to wspaniała wartość tego wyzwania. Oby pojawiało się wiele ciekawych propozycji oraz komunikatów na tablicy - trzymam kciuki! Wielkie brawa!