Obrazek użytkownika XLV Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Warszawie
poniedziałek, Września 30, 2019

Wybory odbyły się dn. 30 września 2019 r. Na stanowisko Przwodniczącego XLV LO im. Romualda Traugutta w Warszawie było dwóch kandydatów - uczniów klas drugiej i trzeciej. Z kolei na stanowisko Wiceprzewodniczącego startował jeden uczeń z klasy drugiej. Na stanowisko Uczniwoskiego Rzecznika Praw Ucznia startował jeden uczeń z klasy drugiej. Wszyscy nauczyciele startowali na stanowiska Nauczycielskiego Rzecznika Praw Ucznia i Opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Wybory odbyły się zgodnie z demokratycznymi zasadami zawartymi w Dokumentach szkoły.

W wyborach wzięlo udział  404 uczniów, głosów ważnych było 385, natomiast wstrzymanych/nieważnych 19.

Wyniki wyborów zostały ogłoszone przez powołaną Komisję Wyborczą dn. 30 września 2019 r.

Do realizacji wyzwania była specjalnie powołana Komisja Wyborcza. Każdy uczeń miał możliwość oddania swojego głosu zgodnie z demokratycznymi zasadami.

Wszystko przebiegło bezproblemowo.

Wybory odbyły się zgodnie z demokratycznymi zasadami. Wyniki zostały ogłoszone zostały przez Komisję Wyborczą jeszcze tego samego dnia, co świadczy o jej sprawnym i efektywnym działaniu.

Dodatkowe informacje:

REGULAMIN XLV LO im. ROMUALDA TRAUGUTTA W WARSZAWIE

Link:

Drodzy Uczniowie,

Dziękuję za Waszą relację. Ponieważ miałem świadomość, że wyzwanie zrealizowaliście i wy również o tym wiedzieliście, pozwoliłem sobie odpowiedzieć dopiero teraz.

Korzystając z okazji chciałbym jeszcze kilka słów na temat Waszych wyborów. Podstawą demokratycznego procesu wyborczego jest oczywiście ordynacja wyborcza. Wpisaliście ją w regulamin SU i moim zdaniem jest to jeden z najlepszych dokumentów uczniowskich jakie miałem okazję czytać. Szczególnie podoba mi się oryginalna koncepcja pozwalająca zwycięzcy wyborów na dobranie sobie ludzi do współpracy. W dodatku macie możliwość wyboru Rzecznika Praw Ucznia, wybieracie opiekuna samorządu ( pięknym symbolem jest dla mnie fakt, że wszyscy nauczyciele kandydują). Dziwi mnie tylko fakt, że tak mało kandydatów wzięło udział w wyborach. Napisaliście ilu uczniów oddało głos, ale nie wiem na ile możliwych, tak więc trudno mi odnieść się do frekwencji. Nie zamieściliście też łącza do regulaminu. Poproszę o uzupełnienie tych dwóch rzeczy i czekam z niecierpliwością, na kolejne relacje.

Pozdrawiam,
Tomasz